južna amerika

Brazilci bez Neymara gubili do 71. minute, a onda velikim preokretom stigli do važne pobjede

08.10.2021 u 11:39

Brazil je jučer u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2022. 3:1 pobijedio u Caracasu Venezuelu i kao neporažena reprezentacija s 27 bodova prvi je na ljestvici

U Carcasu je povela domaća momčad golom Ramireza u 11. minuti, i Brazil je gubio sve do 71. minute kada izjednačuje Marquinhos. Na 2:1 za Brazil podiže Gabriel Barbosa s bijele točke, a na 3:1 povećava Antony u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice.

Treba istaknuti kako u momčadi Brazila nije bilo Neymara...

Argentina je u gostima odigrala neriješeno bez golova protiv Paragvaja, ostavši također neporažena u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2022. Argentina je odigrala 23 utakmice bez pogodaka pod trenerom Lionelom Scalonijem i druga je na ljestvici s 19 bodova iza Brazila.

Prve četiri reprezentacije se izravno plasiraju u Katar dok petoplasirana reprezentacija ide u regionalno doigravanje.

Urugvaj i Kolumbija su također odigrali bez pobjednika 0:0 u Montevideu, dok je Ekvador sa 3:0 bio bolji kod kuće od Bolivije. Ekvador je utakmicu riješio u prvom poluvremenu golovima Estrade (14) i Valencije (17, 19). Peru je s 2:0 kod kuće nadigrao Čile, a pobjedu su mu osigurali Cueva (35) i Pena (64).