KUP KONFEDERACIJA

Brazil sredio Italiju, SAD do čuda i polufinala

22.06.2009 u 10:11

U utakmicama trećeg kola Kupa konfederacija u skupini B Brazil je svladao Italiju sa 3:0, a SAD je istim rezultatom bio bolji od Egipta. U polufinale su prošli Brazilci i Amerikanci

Prije posljednjeg kola svi su imali šanse za prolaz u polufinale koje su već osigurali Španjolska i JAR. Najbolje je kotirao Brazil, a najlošije SAD, a te dvije reprezentacije su prošle dalje.

Amerikancima je za prolaz trebala pobjeda od tri razlike protiv afričkog prvaka Egipta, ali da s istom razlikom i branitelj naslova Brazil svlada aktualne svjetske prvake Talijane. I to se dogodilo.

Brazilci su u Pretoriji u samo osam minuta utrpali tri komada Lippijevoj družini. Strijelac dva pogotka je bio Luis Fabiano (37, 43), a u zadnjoj minuti prvog poluvremena Dossena je zabio autogol.

Istodobno je SAD lomio Egipat koji se očigledno potrošio u prva dva kola. Amerikance je u vodstvo doveo Davies (21), na 2:0 je povećao Bradley (63), a pogodak vrijedan polufinala je postigao Dempsey (71).

Redoslijed: Brazil 9, SAD 3, Italija 3, Egipat 3.

U polufinalu igraju Španjolska – SAD (srijeda) i Brazil – JAR (četvrtak).