IZNENAĐENJE NA WEMBLEYJU

Birmingham pobijedio Arsenal i osvojio Liga kup

27.02.2011 u 19:18

U finalu engleskog nogometnog Liga kupa Birmingham City je na Wembleyu pred 88,855 gledatelja pobijedio Arsenal 2:1 i osvojio prvi trofej nakon 1963. godine kada je također slavio u Liga kupu. To je do sada bio i jedini važniji trofej kluba sa stadiona St Andrew's.

Birmingham je poveo u 28. minuti golom Nikole Žigića, a u 39. minuti je izjednačio Robin Van Persie. Pogodak odluke postigao je Obafemi Martins u 89. minuti utakmice nakon velike pogreške vratara 'Topnika' Wojciecha Szczęsnyja kojem je lopta ispla iz ruke, pa je Nigerijac imao lagan posao pogoditi prazan gol. Jedan od junaka u pobjedi Birminghama bio je vratar Ben Foster koji je imao nekoliko sjajnih obrana.

Za Arsenal je to bilo sedmo finale Liga kupa i već peti poraz nakon 1968, 1969, 1988 i 2007. Pobijedili su 1987. i 1993. godine.