28.11.2013 u 18:50

• +9

HNK Rijeka - Vitoria S.C.

Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletić

U petom kolu Europske lige Rijeka na ispunjenoj Kantridi od 19 sati dočekuje Vitoriju iz Guimaraesa, a tekstualni prijenos utakmice pratite na tportalu

Rijeka: Vargić - Tomečak, Knežević, Marić, Bertoša - Kvržić, Maleš, Močinić, Alispahić - Kramarić, Benko
Vitoria: Douglas - Amorim, Oliveira, Ba, Addy - Barrientos, Olimpio, Andre, Tomane - Maazou, Santos

RIJEKA - VITORIA 0:0

90+2' - kraj utakmice
90' - Kvržić je bio u dobroj situaciji, ali je udarac bio slab
89' - sada Vargić spašava Rijeku u dva navrata
88' - Sharbinijev udarac sa 18 metara, ali pored desne vratnice
85' - Krstanović umjesto Benka
82' - kakva prilika za Rijeku, Benko je izbjegao zaleđe izašao pred Douglasa koji je bio pobjednik
80' - ušao je Brezovec umjesto Alispahića
77' - lukav pokušaj Andrea s lijeve strane iskosa, no nije tu bilo preciznosti
71' - ušao je Sharbini umjesto Kramarića
63' - Benko je srušio svojeg čuvara, sudac se nije oglasio, napravio je nekoliko koraka i opalio sa 18 metara, ali Douglas je na mjestu
58' - Knežević je u posljednji trenutak izbio loptu ispred Maazoua
55' - plela je Rijeka mrežu, ali na kraju je Tomečakov ubačaj ili udarac otišao daleko preko grede
54' - sada je Tomane bio najviši u skoku, no tu je Vargić
50' - Santos je opalio iz prve, ali srećom njegov udarac s 15 metara išao je ravno u Vargića
48' - Benkov slobodnjak, ali je Douglas sigurno intervenirao
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog poluvremena
42' - Kvržić je obavio veliki posao, dodao za Alispahića koji neometan sa 16 metara puca pored gola
37' - još jedna lopta u Rijekinom šesnaestercu, ali pokušaj Tomanea glavom preslab je za opreznog Vargića
32' - ravnopravna utakmica u kojoj se teško dolazi do situacija koje obećavaju pogodak
26' - novi pokušaj portugala iz daljine, ali daleko od gola
20' - uzvratio je Barrientos koji je iz blizine petom opalio pored lijeve Vargićeve vratnice
19' - Alispahićev oštar ubačaj, Kvržić je u padu pucao glavom, no Douglas je sjajno reagirao
17' - nekoliko nezgodnih situacija pred Vargićem, ali stoperi domaćina spremni su zasad na svaki izazov
13' - Alispahić je iznenada opalio sa 20 metara, bio je to lob udarac koji je završio na gredi
9' - Kvržić je glavom prebacio za Benka, ali je Rijekin napadač promašio volej sa 16 metara
8' - zaoštrilo se na terenu, prvo je Benko laktom opalio gostujućeg kapetana da bi nejga u sljedećoj akciji počistio Abdoulaye Ba
5' - igra se borbeno, ali niti jedna strana ne može spustiti loptu koja je više u zraku nego na travnjaku
1' - počela je utakmica

Rijeka je još bez pobjede u Europskoj ligi no Kantrida je ostala neosvojiva utvrda, jer su jedina dva boda osvojena upravo na domaćem travnjaku protiv Betisa i Lyona. Za Kekovu družinu ovo je velika prilika da se upiše prvi trijumf, jer su gosti u crnom nizu od pet poraza. Domaćin će sigurno biti motiviran i da se revanšira za debakl u Portugalu (0:4).

'Sve je kristalno jasno. Naša namjera, želja i cilj su jasne. Napravit ćemo sve, pa možda i više od onoga što je u našoj moći, da bi to tog našeg cilja došli. Bit će to opet jedna velika europska utakmica u Rijeci koja zaokružuje pola godine jednog dobrog i kvalitetnog ugođaja,' rekao je trener Kek čija momčad samo s pobjedom zadržava izglede za prolaz skupine.