UTJEHA NAKON LIGE PRVAKA

Balićev i Gojunov Atletico se osvetio Barceloni

03.05.2013 u 23:01

Rukometaši Atletico Madrida plasirali su se u finale španjolskog Kupa kralja. U polufinalnoj utakmici Final Foura, koji se održava u Logroñu, Madriđani su pobijedili Barcelonu s 31-28

Bio je to već treći dvoboj ovih suparnika u kratkom roku. Atletico je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka slavio s 25-20, ali Katalonci su u uzvratu nadoknadili zaostatak (32-24) i prošli na završni turnir. Madridski se klub u petak barem malo utješio za ispadanje u Ligi prvaka, zaustavivši Barcelonu u pohodu na Kup kralja.

Atletico je na poluvremenu vodio s 14-8, Katalonci su u nastavku krenuli po preokret, ali nisu bili uspješni. U pobjedničkom su sastavu po šest pogodaka postigli Julen Aguinagalde, Joan Cañellas i Kiril Lazarov, dok su hrvatski rukometaši Ivano Balić i Jakov Gojun zabili po jedan gol. Kod Barcelone je s osam pogodaka najefikasniji bio Victor Tomas.

U drugom se polufinalu sastaju domaćin završnog turnira La Rioja i Fertiberia Puerto Sagunto.