• Zadnja izmjena 06.03.2010 18:41
  • Objavljeno 06.03.2010 u 18:22
Aston Villa - Arsena, Eduardo da Silva 2010l

Izvor: tportal.hr / Autor: Guliver / Getty Images

Premda je u igru ušao tek 15 minuta prije kraja susreta, Eduardo da Silva upisao je asistenciju u pobjedi Arsenala nad Burnleyem

Hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo Alves da Silva sudjelovao je u 3:1 (1:1) pobjedi Arsenala protiv Burnleya u 29. kolu engleskog prvenstva asistencijom za Aršavina koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade postavio konačan rezultat. Eduardo je u igru ušao u 74. minuti umjesto Nicklasa Bendtnera. Arsenal je poveo preko Fabregasa (34), na 1:1 izjednačio je Nugent (50), a novo vodstvo domaćima donio je Walcott (60).

Ovom pobjedom 'topnici' su se bodovno izjednačili na vrhu ljestvice s Chelseajem, ali s utakmicom više. Treći Manchester United ima bod manje.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Bolton Wanderersi su kao gosti sa 2-1 svladali West Ham United, a Ivan Klasnić ostao je svih 90 minuta na klupi 'skitnica'.

Arsenal - Burnley 3:1 (Fabregas 34, Walcott 60, Aršavin 90+4 / Nugent 50)
West Ham United 1:2 (Diamanti 88 / K. Davies 10, Wilshere 16)