ovo mu je baš trebalo

Andrej Kramarić nakon veličanstvenog povratka otvorio dušu: Prolazio sam vrlo teške trenutke...

21.10.2019 u 09:25

Posljednju službenu utakmicu Andrej Kramarić odigrao je u dresu reprezentacije 11. lipnja u prijateljskom susretu s Tunisom. Od tada je prošao pravi pakao, ozljeda koljena koju je vukao još od SP-a u Rusiji pokazala se težom nego što se činilo pa je više od četiri mjeseca proveo oporavljajući se. A onda je u nedjelju zaigrao za svoj Hoffenheim od prve minute i odmah zabio

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić zbog ozljede koljena i operacije u kolovozu propustio je praktički cijele pripreme s Hoffenheimom i početak sezone. Bez njega je Hoffenheim 'tonuo', u prvih sedam kola Bundeslige imali su po dvije pobjede i remija te tri poraza. Krama je prošle godine u prvenstvu zabio 17 golova, osjetilo se da ga nema u sastavu jer su njegovi suigrači do ove nedjelje zabili samo šest golova u sedam utakmica.

Zato je trener Alfred Schreuder jedva dočekao Kramarića, odmah ga je ubacio u prvi sastav, a naš mu se reprezentativni napadač odužio golom u 71. minuti za 1:0 protiv Schalkea. Do kraja je Bebou u 85. minuti samo potvrdio domaću pobjedu Hoffenheima, a Andrej Kramarić nije skrivao koliko je sretan zbog povratka i gola.

'Bio je to stvarno poseban trenutak. Nakon skoro pet mjeseci ponovno zaigrati u službenoj utakmici, napraviti prve korake na terenu i onda zabiti. Stvarno nevjerojatan osjećaj', rekao je oduševljeni Andrej Kramarić. Trebao mu je taj gol odmah na povratku jer iza njega je teško i neizvjesno razdoblje.

• +6
Bundesliga, Hoffenheim - Schalke Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK

'Prolazio sam vrlo teške trenutke jer mi je to bila prva ozbiljnija ozljeda', otkrio je Kramarić i nastavio:

'Moram biti iskren, Schalke je bio bolja momčad, ali ipak smo uspjeli pobijediti i drugu u nizu. Bio je ovo neopisiv osjećaj nakon što sam posljednje utakmice svoje momčadi gledao kao navijač', zaključio je Andrej Kramarić.

Sjajne su ovo vijesti i za hrvatskog izbornika Zlatka Dalića, reprezentacija će u ofenzivnom dijelu sa zdravim Kramarićem dobiti dimenziju više uoči odlučujuće utakmice za plasman na Euro 2020. godine koju 16. studenog igramo protiv Slovačke na Rujevici. A Kramarić je tamo 'kao doma', to je njegov teren...