DRUGI NASLOV ZA KEYS

Amerikanka se poigravala s Ruskinjom, ali u drugom setu sama se dovela u probleme

01.07.2023 u 16:31

Američka tenisačica Madison Keys (ATP - 25.) pobjednica je WTA 500 turnira na travnatoj podlozi u engleskom Eastbourneu, gdje je u subotnjem finalu svladala Ruskinju Darju Kasatkinu (WTA - 11.) sa 6;2, 7:6 (13) i tako došla do svog sedmog naslova u karijeri.

Prije devet godina Keys je na istom mjestu osvojila svoj prvi trofej na WTA Touru.

Amerikanka je puno bolje ušla u meč i nakon što je osvojila prvi set sa 6:2, povela je i 4:1 u drugom. No, dopustila je Ruskinji potpuni povratak. Kasatkina je s dva 'breaka' povela sa 6:5 i servirala za osvajanje seta, ali je u 12. gemu ostala bez set-lopte.

U 'tie-breaku' je Keys povela 5:2 pa propustila prve tri meč-lopte (6:5, 7:6, 8:7), nakon čega je Kasatkina imala četiri prilike za osvajanje drugog seta (9:8, 10:9, 11:10, 12:11).

Keys je konačno, nakon 102 minute igre, iskoristila svoju petu meč-loptu i po drugi put u karijeri došla do naslova pobjednice na travi u Eastbourneu.

Kasatkina je u svom 13. finalu, a drugom u ovoj godini, ostala na šest naslova i još uvijek je bez trofeja na travnatoj podlozi.

Unatoč porazu u finalu, Ruskinja će se u ponedjeljak vratiti među deset najboljih tenisačica svijeta. dok će Keys ponovno biti u Top 20, na 18. poziciji.