EUROPSKA LIGA

Ajax prošao, Lazio i Villarreal u 'čekaonici'

02.12.2009 u 22:54

U srijedu navečer, diljem Europe odigrane su utakmice petog kola Europske lige. Red Bull ponovno je pobijedio i tako osigurao proljeće u Europi, a istu stvar su uspjeli i engleski Everton te portugalska Benfica

U prvim susretima petog kola Europske lige, izuzev igrača Dinama, nastupila su još četiri hrvatska nogometaša. U susretu skupine C u Hamburgu su snage odmjerili HSV i bečki Rapid, a slavio je njemački sastav 2:0. Za HSV je posljednjih 14 minuta igrao Mladen Petrić koji se oporavio od ozljede gležnja. Petrić je stradao početkom listopada i podvrgnut je operativnom zahvatu, a utakmica protiv Rapida je bila prva nakon dva mjeseca pauze. Nikica Jelavić je za Rapid igrao svih 90 minuta. HSV je ovom pobjedom propao dalje, dok je Rapid ispao.

Red Bull Salzburg je u Salzburgu pobijedio Lazio 2:1 i potvrdio prvo mjesto u skupini i prolazak dalje. Bio je to peti nastup i peta pobjeda austrijskog prvaka. Nikola Pokrivač je za domaćine igrao do 87. minute, a u 71. minuti je dobio žuti karton.

Genoa je u Pragu gostovala protiv Slavije odigravši bez pogodaka, a Ivan Jurić je za talijansku momčad igrao do 52. minute. Talijani su kolo prije kraja natjecanja po skupinama još uvijek u igri za prolaz.