MALINE, KUPINE…

Ovako će bobičasto voće dulje ostati svježe

23.06.2015 u 07:02

Bionic
Reading

Ako ste se ikada pitali zašto bobičasto voće brzo propada i skuplja naslage plijesni, to je zbog spora koje, na našu žalost, na vlažnim bobicama imaju savršene uvjete za razvoj pa nastane plijesan

Srećom pa postoji nekoliko trikova kako ukusno bobičasto voće što dulje održati svježim i uživati u njemu u svim mogućim oblicima, od ukusnih kolača do krema ili osvježavajućeg sladoleda.

Prvo je pravilo da ih držite u hladnjaku, ali neoprane do trenutka dok ih ne odlučite iskoristiti. Što su manje vlažne, manje su šanse za rast plijesni.

No postoji još nekoliko načina kako im produljiti vijek trajanja i više od tek nekoliko dana. Bobičasto voće možete oprati u zdjeli hladne vode s malo octa jer će on uništiti bakterije i spriječiti nastanak plijesni.

Nakon što ste sočne bobice okupali, isperite ih u cjedilu pod hladnom vodom kako ne bi ostao okus octa. Iako su oprane octom, dokle god su mokre, postoji opasnost od stvaranja plijesni pa ih je potrebno osušiti. Trik koji preporučuje Yahoo Food pomalo je neobičan. U sušilo za salatu stavite prvo nekoliko papirnatih ručnika na dno i posložite bobice. Poklopite pa zavrtite nekoliko puta, a ručnici će upiti višak vode.

Spremite ih u otvorenu posudu i nježno posložite na papirnati ručnik. Ako kod kuće nemate octa, možete ih oprati i u blago zagrijanoj vodi na 30 sekundi, a to je dovoljno da se spore i bakterije ubiju. Ostatak postupka je isti.

Uz to što su maline, kupine ili borovnice ukusne same po sebi, od njih možemo napraviti fantastične deserte. Probajte tortu s malinama, lagane kremšnite s raznim bobičastim voćem, sočne muffine s divljim kupinama, cheesecake s borovnicama ili pak tarte od trešanja i borovnica