Na sjednici Turističkog vijeća Hrvatske turističke zajednice (HTZ) održanoj u četvrtak usvojena je odluka kojom je za 229 projekata lokalnih turističkih zajednica odobreno gotovo 4,3 milijuna eura, priopćeno je iz HTZ-a, iz kojeg su izvijestili i o obustavi marketinške suradnje s Hrvatskim skijaškim savezom
Riječ je o sredstvima iz Fonda za turistički nedovoljno razvijena područja i kontinent, a koja se koriste za financiranje razvojnih projekata i kreiranja novih turističkih programa vezanih uz razvoj turističkih proizvoda, komunikaciju i oglašavanje, destinacijski menadžment te za projekte koji se realiziraju sredstvima iz EU-ovih fondova.
Na sjednici je također, nakon provedenog javnog natječaja, usvojena odluka o angažmanu produkcijske kuće Bunker za usluge snimanja i izrade novog promotivnog "image" videa hrvatskog turizma.
Iz HTZ-a su podsjetili da je promotivni video "Ambasadori hrvatskog turizma“, u kojem glavnu ulogu imaju poznati hrvatski sportaši, glumci i umjetnici, osvojio brojne i prestižne međunarodne nagrade, kao što je glavna nagrada Travel Video Awards u kategoriji "Best Video by a Tourism Organization“, Fitur Grand Prix za najbolji promotivni video u konkurenciji 58 radova iz 11 zemalja i dr.
Na današnjoj je sjednici Turističko vijeće jednoglasno potvrdilo odluku o statusu suradnje s Hrvatskim skijaškim savezom, a kojom se do daljnjega obustavlja marketinška suradnja s Hrvatskim skijaškim savezom i raskida postojeći Ugovor o marketinškoj suradnji radi nanošenja reputacijske štete od strane partnera, o čemu je Hrvatski skijaški savez pisano obaviješten.