zdravstvo
Žena na Facebooku tvrdila da je s bolesnim ocem u Zaraznoj devet sati u šatoru čekala na pregled; stiglo očitovanje iz bolnice

Šator ispred Klinike za infektivne bolesti u Zagrebu
Izvor: Pixsell / Autor: Josip Regovic/PIXSELL
Evo mi nemamo koronu...tata mi ima tešku upalu pluća...Skidali smo temperaturu s 39.5 da bi otišli na hitni prijem u veliki , ledeni šator i tu čekamo već 4 sata ...ulaze samo preko veze...a svi ostali ljudi poluledeni šute u svojoj toj tuzi...
-
19
nije kraj kad stigne cjepivo
Markotić dala naslutiti da bi korona mjere mogle trajati čak do proljeća. Progovorila i o slučaju s društvenih mreža
-
14
CILJANI PROJEKTI
Klinici za infektivne bolesti i Ministarstvu zdravstva ugovori od 73 milijuna kuna iz EU fondova
-
mali broj nuspojava
Puljiz objasnio tko će se prvi cijepiti protiv koronavirusa, koliko je sigurno, ali i koja mu je cijena
Zaštitar i ja smo napravili frku pa su im podjelili deke...skupila sam sav sitniš i kupila nekoliko čajeva za neku sirotinju...
Opće nije kolaps i opće veze ne pale...pa vi ako imate koju slobodno mi ustupite ako mi tata preživi do jutra...', napisala je na Facebooku.
Kazala je da je otac na obradu na kraju čekao devet sati.
O tome se u srijedu navečer očitovala i sama Klinika poslavši priopćenje koje potpisuje ravnateljica Alemka Markotić.
'Nastavno na izjave gospođe Zrinke Ljevar, objavljene na društvenim mrežama, vezano uz zbrinjavanje njenog oca na hitnom prijemu Klinike za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“ (u daljnjem tekstu: Klinika), demantiramo navode gospođe Zrinke Ljevar o dužini čekanja njenog oca na pregled i obradu u našoj ustanovi kao i navode o nehigijenskim uvjetima te nedostatku deka, odnosno toplih pokrivača. Svjesni smo kako svako čekanje u ovim hladnim vremenskim uvjetima rezultira nezadovoljstvom pacijenata i njihove pratnje, no ističemo maksimalan angažman svih naših djelatnika da u improviziranim uvjetima pružimo naše usluge, poštivajući propisane standarde kvalitete zdravstvene zaštite.
Ispred Jedinice za osiguranje i unapređenje kvalitete zdravstvene zaštite Klinike, provedena je analiza prijamno-trijažnog postupka i zbrinjavanja pacijenta M.Lj. u našoj ustanovi.
Dana 1. prosinca 2020. u 22.23 sata, izvršen je administrativni upis pacijenta te je provedena trijaža putem prijamno-trijažnog tima (PTT). Uvažavajući klinički tijek aktualne bolesti i prisutnost simptoma posljednjih sedam dana, komorbiditete i epidemiološku anamnezu, a po uvidu u vrijednosti vitalnih parametara i kliničko stanje, pacijent je upućen na aparaturnu obradu u vidu radiološke snimke srca i pluća te je učinjeno testiranje na novi koronavirus (SARS-CoV-2). Temeljem dobrog općeg stanja i urednih vitalnih parametara, kod pacijenta nije bilo indicirano bolničko liječenje te je preporučena simptomatska terapija, do uvida u rezultate učinjene obrade. U predmetnoj povijesti bolesti, izrazito jasno je navedena preporuka i mišljenje našeg liječnika, a obrada je završena 2. prosinca 2020. u 02.06 sati.
Slijedom navedenog, razvidno je kako je cjelokupni pregled i dijagnostička obrada navedenog pacijenta trajala 3 sata i 43 minute, za razliku od navoda o „9-satnom čekanju na pregled“.
Ističemo kako u Klinici kontinuirano nastojimo poboljšati organizaciju prijamno-trijažnog postupka te ulažemo maksimalne snage kako bi zbrinuli sve pacijente koji traže našu skrb. Svjesni smo svih arhitektonskih i infrastrukturnih nedostataka naše ustanove te privremenim, improviziranim mjerama, primjenom šatora, pokušavamo uspostaviti vanjsku ekstenziju grijanih čekaonica. Osim postojećih grijalica, u tijeku je postupak nabave dodatnih grijaćih tijela te smo osigurali deke, kao i tople napitke za pacijente, svjesni hladnih vremenskih uvjeta.
Naša je obveza voditi računa o pridržavanju fizičke distance među bolesnicima kako bi spriječili zaražavanje pacijenata, ali i profesionalnu izloženost zdravstvenih djelatnika. U postojećim improviziranim uvjetima, održavamo maksimalnu razinu higijene i postupamo po uputama Tima za kontrolu bolničkih infekcija'.
- epidemija
- pandemija
- klinika za infektivne bolesti dr. fran mihaljević
- koronavirus
- alemka markotić
- covid-19
- zrinka ljevar