Pandemija u školama
U Hrvatskoj pozitivno 7095 učenika, nastava online u 28 škola, evo gdje

Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Jaramaz/PIXSELL
Najviše pozitivnih učenika je u Gradu Zagrebu (2274), slijede Splitsko-dalmatinska (1222) i Primorsko-goranska županija (618).
U sve tri županije gotovo je dvostruko više zaraženih u osnovnim školama pa je tako u Zagrebu pozitivan 1431 osnovnoškolski učenik i 843 srednjoškolaca. U Splitsko-dalmatinskoj županiji omjer je 799 prema 423, a u Primorsko-goranskoj 441 prema 177. Manje od sto pozitivnih učenika zabilježeno je u šest hrvatskih županija, od toga najmanje u Ličko-senjskoj (36 pozitivnih) i Virovitičko-podravskoj (43 pozitivna), piše N1.
-
22
pritisak u splitskoj bolnici
Širi se glasina o preminuloj osobi u KBC-u Split, ravnatelj Meštrović: To se ne može dovesti u vezu s cijepljenjem
-
Video
najviše od početka pandemije
U splitskom KBC-u na liječenju rekordnih 230 zaraženih koronavirusom
-
novi sistem
Ravnatelj DZZ-Zapad Zagreb: Testiranje u ordinacijama obiteljske medicine se provodi, ne očekujem značajnije probleme
Pozitivno 1279 djelatnika u školama
Najviše učenika u samoizolaciji ima Zagrebačka županija (1.550, od toga u osnovnim školama njih 1211, a u srednjima 339), slijede Primorsko-goranska županija, u kojoj je 513 učenika kod kuće, od toga 409 osnovnoškolaca i 104 srednjoškolca, i Grad Zagreb koji u samoizolaciji ima 453 učenika, od toga 312 osnovnoškolca i 141 srednjoškolca.
Kad je riječ o djelatnicima pozitivnima na koronavirus, njih je ukupno 1279, a 165 ih je u samoizolaciji. Najviše ih je u Zagrebu – 291, slijede Splitsko-dalmatinska (255) i Osječko-baranjska županija (94).
Gdje je nastava online?
Nastava se unatoč širenju omikrona u većini škola i dalje održava u učionicama, no online je prate učenici u 28 škola u 10 županija, od toga devet srednjih škola. Mješoviti model primjenjuje se u dvije škole u Vukovarsko-srijemskoj županiji te u jednoj srednjoj školi u Istarskoj županiji.
U Sisačko-moslavačkoj županiji online nastavu prate Osnovna škola Dvor i Ekonomska škola Sisak; u Primorsko-goranskoj Srednja škola Vladimir Nazor u Čabru; u Zadarskoj Tehnička škola, Strukovna škola Vice Vlatkovića i Škola primijenjene umjetnosti i dizajna; u Osječko-baranjskoj OŠ Mladost u Osijeku, u Vukovarsko-srijemskoj OŠ D. Trstenjaka u Posavskim Podgajcima, OŠ A. i S. Radića u Gunji, OŠ I. Filipovića u Račinovcima, OŠ Gradište i OŠ Bršadin; u Splitsko-dalmatinskoj županiji – OŠ fra Karlo Balić u Šestanovcu, OŠ Studenci, OŠ S. S. Kranjčevića u Lovreću, OŠ Ante Anđelinovića u Sućurju i Srednja tehnička prometna škola u Splitu; u Istarskoj OŠ-SE Milana Sorga Oprtalj, SŠ Mate Balota u Poreču i Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića u Poreču; u Dubrovačko-neretvanskoj – OŠ Cavtat, Janjina i Mljet te Medicinska škola; u Međimurskoj Područna škola Novo Selo Rok; i Grad Zagreb OŠ Ivanja Reka.


LAPTOPI
12 rata beskamatnoVelika ponuda laptopa za rad, igru ili učenje!
KUPI SADA

ACER laptopi
2 godine jamstvaAcer Aspire 3 ili 7 modeli sa zavidnim performansama!
KUPI SADA

MONITORI
Besplatna dostavaUpotpuni svoj laptop većim ekranom!
KUPI SADA

SMARTPHONEI
Besplatna dostavaPronađi smartphone koji će odgovarati tvojim potrebama.
KUPI SADA

TCL TV
Uštedi 15%LED TV 58" TCL 58P635, Google TV, UHD 4K, DVB-T2/C/S2, HDMI, Wi-Fi, USB.
KUPI SADA

SAMSUNG TV
12 rata beskamatnoQLED, 50", Smart TV, UHD 4K, HDMI, Wi-Fi, USB, Bluetooth.
KUPI SADA