brutalni PROSVJEDI

Proširila se informacija da je u neredima u Srbiji uhićen mladi Hrvat: Oglasilo se ministarstvo

15.08.2025 u 13:01

Bionic
Reading

Jučerašnji prosvjedi u Srbiji završili su desecima ozlijeđenih i uhićenih među kojima je, kako je prethodno navedeno, i državljanin Hrvatske. Salve suzavca, naguravanje s kordonima policije i žandarmerije, povremene tučnjave i demolirane stranačke prostorije SNS-a obilježili su treće uzastopne protuvladine prosvjede u Srbiji završene u petak poslije ponoći

Na novinarski upit Dnevnika Nove TV, koji se odnosio na navodno uhićenje hrvatskog državljanina u Srbiji tijekom prosvjeda u četvrtak, Ministarstvo vanjskih i europskih poslova te Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Republici Srbiji poručili su da do trenutka odgovora nisu zaprimili nikakvu službenu obavijest o tom događaju.

Obje institucije naglasile su kako, bez provjere činjenica i potvrde okolnosti, ne mogu iznositi konkretnije komentare niti potvrditi je li uhićenje doista zabilježeno.

“Ministarstvo vanjskih i europskih poslova, kao niti Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Republici Srbiji, nije službeno obaviješteno o navodnom sinoćnjem uhićenju hrvatskog državljanina u Republici Srbiji koji je sudjelovao u prosvjedima. Stoga, ne možemo komentirati slučaj prije no što se utvrde činjenice okolnosti kao i je li do samog uhićenja i došlo”, priopćili su za Dnevnik.hr.

Drugim riječima, nadležna tijela trenutačno ne raspolažu potvrđenim informacijama i zadržavaju se od daljnjih izjava sve dok se ne utvrdi što se točno i je li se uopće dogodilo.