kaos u bih

Gužve na putu prema hrvatskoj obali: U Hercegovini kolone duge i više od deset kilometara

20.07.2026 u 13:50

Dodajte tportal.hr u omiljene izvore

Putnici čekaju u kilometarskim kolonama u sjevernom dijelu Hercegovine nakon što se veći broj njih u jeku sezone godišnjih odmora uputio prema Jadranu, a dodatne probleme stvaraju radovi na cestama i semaforska regulacija prometa u dva hercegovačka središta

Prema izvješću Bosanskohercegovačkog automotokluba (BIHAMK), na magistralnoj prometnici između Konjica i Mostara tijekom ponedjeljka formirale su se kolone duge i više od deset kilometara. Najviše se čeka na prilazu Konjicu iz smjera Sarajeva, gdje je kolona vozila u jednom trenutku bila duga oko 17 kilometara. Na ulazu u Jablanicu stvarale su se kolone duge tri do četiri kilometra.

Promet usporavaju radovi na mostu između Konjica i Jablanice, gdje se vozila propuštaju jednom trakom. Više tjedana se u bosanskohercegovačkoj javnosti upozorava kako se mora napraviti rješenje za semaforsku regulaciju prometa u Konjicu.

Velikom priljevu vozila pridonosi i turistička sezona te povećan broj putnika koji preko Bosne i Hercegovine putuju prema hrvatskoj obali.

Iz BIHAMK-a preporučuju odgodu putovanje ili da vozači koriste zamjenske pravce preko središnje Bosne prema Dalmaciji. Naveli su i kako vozači koji putuju prema Dubrovniku i Neumu mogu koristiti i cestovni pravac kroz istočnu Bosnu preko Trebinja.

Gužve na glavnom magistralnom pravcu M-17 kroz BiH ponovno su u prvi plan istaknule problem spore izgradnje autoceste na Koridoru Vc. Od oko 134 kilometara izgrađene autoceste na koridoru Vc tek 21 kilometar je na području Hercegovine.