Kako meteorolozi najavljuju vrhunac toplinskog vala koji bi Zagreb trebao zahvatiti ovog vikenda, u Arheološkom muzeju odlučili su pomoći građanima da lakše prežive visoke temperature
'Ako ćete ovaj vikend biti u Zagrebu, pozivamo vas da se sklonite od najavljenog toplinskog vala u ugodnom, klimatiziranom prostoru našeg Muzeja', pozivaju iz Muzeja.
Tako će u subotu i nedjelju, 27. i 28. lipnja 2026., ulaz biti besplatan za sve posjetitelje.
'Iskoristite priliku za razgled naših Pretpovijesnih, Numizmatičkih, Egipatskih, Antičkih i Srednjovjekovnih zbirki te provedite nekoliko ugodnih sati okruženi tisućama godina povijesti. Iako je službeni program Predah u Lapidariju završio, naš Lapidarij ostaje otvoren tijekom cijelog ljeta i prvog dijela jeseni. Ondje vas čekaju ležaljke, stolice i prostirke za travu – idealno mjesto za trenutak mira u zelenoj oazi u srcu grada. Ponesite knjigu, kavu za van ili dođite u dobrom društvu i uživajte u opuštenoj atmosferi', ističu iz Muzeja.
Građani mogu posjetiti Arheološki muzej u subotu, 27. lipnja od 10:00 do 20:00 sati te u nedjelju, 28. lipnja od 10:00 do 13:00 sati.