vjerojatno je u pravu

Zlatan Ibrahimović pokrenuo veliki preokret protiv Juventusa pa u svojem stilu ispalio: 'Da sam ranije došao u Milan, sada bi slavili naslov prvaka!'

08.07.2020 u 10:55

Zlatan Ibrahimović se nakon utakmice s Juventusom koju je Milan pobijedio s 4:2 osvrnuo na svoju formu i priče o odlasku iz kluba na kraju sezone

Milan je u velikom derbiju pobijedio Juventus s 4:2 i tako, barem na kratko, podsjetio na slavne dane kluba koji je nekada drmao Europom. Gosti iz Torina su u 53. minuti vodili 0:2 golovima Adriena Rabiota i Cristiana Ronalda i sve je mirisalo na težak poraz Milana od aktualnih prvaka.

Godinama Milan nije ni blizu Juventusa i navijači su već navikli na takav scenarij. Ipak, Zlatan Ibrahimović, Ante Rebić i društvo su odlučili ovoga puta kreirati iznenađenje na oduševljenje cijelog svijeta. Od 62. do 67. minute su režirali preokret, a točku na i stavio je Rebić u 80. minuti golom za 4:2. Osim njega, zabijali su Ibra, Franck Kessié i Rafael Leao.

• +13
AC Milan - Juventus, Serie A, 7.7.2020. Izvor: Profimedia / Autor: Miguel MEDINA / AFP / Profimedia

Ibrahimović je zabio iz penala u 62. minuti, a četiri minute nakon toga i asistirao Kessieju za izjednačenje. Iako ima 38 godina bolji je od puno mlađih igrača.

'Star sam i to nije tajna, ali godine su samo broj. Dobro radim, postižem balans u svemu i danas sam igrao više nego u zadnjoj utakmici. Osjećam se dobro i, iskreno, pokušavam pomoći ekipi na sve načine', rekao je Ibrahimović koji se oporavio od ozljede.

Njegov povratak u Milan definitivno je podigao cijelu ekipu na jednu višu razinu. Čak i kad ne sudjeluje kod golova, sama njegova pojava na terenu diže suigrače. Protiv Juventusa je igrao do 67. minute, a nakon toga s klupe 'vodio' suigrače. Talijane je zanimalo priprema li se za trenerski posao.

'Ja sam predsjednik, igrač i trener! Jedino negativno kod svega toga je da primam plaću samo kao igrač. Da sam ovdje od prvog dana ove sezone, osvojili bismo Svudetto', rekao je u svojem stilu švedski napadač.

Ibrahimović je s Milanom potpisao na pola sezone s mogućnošću da se suradnja produži i na cijelu iduću sezonu. Ipak, loša situacija u klubu i svađa s prvim čovjekom Ivanom Gazidisom koji je potjerao Zvonimira Bobana i Paola Maldinija, mogle bi Ibru udaljiti od Milana.

'Vidjet ćemo hoću li ostati. Imam još mjesec dana za uživanje, ali događa se čudna situacija koju ne kontroliramo. Ne znam jesu li me navijači zadnji puta gledali uživo. Moguće da jesu... Čitajte između redova. Jako je čudno igrati bez publike. Da je San Siro bio pun, bilo bi sjajno večeras', rekao je Ibrahimović pa dodao:

'Stvarno uživam u Milanu. Htio sam se osjećati živim. Imam 38 godina i više nisam fizički moćan kako sam bio, ali sam pametan u vezi toga. Ne pokušavam iste stvari koje sam radio s 20 godina. Ako ne radim razliku, to mi se ne sviđa. Nisam tu da budem maskota, nego da pomognem suigračima, klubu i navijačima', zaključio je čudesni Zlatan Ibrahimović.

Milan je nakon pobjede nad Juventusom peti s 49 osvojenih bodova, bodom više od šestoplasirane Rome. Ispred njih je nedostižna Atalanta sa 63 boda, pa Inter sa 64 i Lazio sa 68 bodova. Prvi je Juventus sa 75 osvojenih bodova.