la gazzetta 'vrišti'

Nakon utakmice u kojoj je zasjenio i Cristiana Ronalda te pokupio najbolju ocjenu, čelnici Milana više ne smiju razmišljati što će s napraviti Antom Rebićem

08.07.2020 u 09:32

Milan je u utorak na svom stadionu, u velikom preokretu, od 'minusa' 0:2 stigao do pobjede 4:2 nad Juventusom. A nakon utakmice svima su usta puna Ante Rebića, hrvatskog reprezentativca, koji nakon nastavka post-korona sezone, igra kao preporođen

Ante Rebić, 26-godišnji hrvatski reprezentativac, koji je u Milan stigao na posudbu iz frankfurtskog Eintrachta igra u 'petoj' brzini. U pet kola nakon nastavka sezone, zabio je u četiri utakmice. I to protiv Leccea, Rome, Lazija i u utorak protiv Juventusa. Nije zabio tek u remiju 2:2 kod SPAL-a.

A osim što zabija, Rebić je i igrač koji svojim angažmanom tjera i suigrače na maksimalan napor.

Pokazao je to i u preokretu protiv Juventusa, jer 'Stara dama' vodila je 2:0. I to golovima Rabiota i Ronalda u drugom poluvremenu, odnosno od 53. minute.

Međutim, nisu se 'crveno-crni' predavali, a talijanski mediji ističu upravo angažman našeg Ante Rebića, koji je u 62. minuti prsima skrenuo jedan ubačaj, ali kojeg je Bonucci zaustavio rukom, pa je dosuđen kazneni udarac.

Četiri minute kasnije Kessié je izjednačio na 2:2, a potpuni preokret stigao je u 67. minuti, kada se Rebić sjurio prema 16-ercu gostiju. Rugani ga je uspio zaustaviti, ali Rebić je petom produžio loptu u for Rafaelu Leaou koji je pogodio za 3:2.

Točku na 'i' velike partije, Rebić je stavio u 80. minuti, kada je nakon velike pogreške Alexa Sandra, još bolje iskoristio Bonaventurino dodavanje i zabio za konačnih 4:2.

U srijedu s naslovnice La Gazzetta dello Sport vrišti - Rebić najbolji, uz ocjenu 7, što je i ocjena za najboljeg igrača te utakmice.

Na portalu WhoScored, Rebićev je učinak 8.23, što je za mrvicu slabije od Ibrahimovićevog 8.28, dok iza njih daleko nema nikoga. Juventusov najbolji je Rabiot s učinkom od 7.77, što jasno pokazuje koliki je Rebić dao doprinos u pobjedi nad Juventusom.

Naravno, Rebić nakon takve partije može itekako biti zadovoljan, jer pomogao je svom klubu da ostane u utrci za mjesto koje vodi u Europsku ligu, ali i da natjera čelnike 'crveno-crnih' da što prije otkupe ugovor od Eintrachta.

Sigurni smo da nakon ovakvih partija koje Rebić pruža posljednjih tjedana, više ne postoji nimalo sumnje u njegove mogućnosti.

• +13
AC Milan - Juventus, Serie A, 7.7.2020. Izvor: Profimedia / Autor: Miguel MEDINA / AFP / Profimedia