nevjerojatan preokret

Fantastični Ante Rebić sredio 'staru damu'; Juventus je na San Siru vodio 2:0, a onda primio četiri gola...

07.07.2020 u 23:58

Čudesnim preokretom nogometaši Milana pobijedili su Juventus 4:2 u susretu 31. kola talijanskog prvenstva uz novi gol hrvatskog reprezentativca Ante Rebića

'Rossoneri' su u svega pet minuta zabili tri gola okrenuvši rezultat 0:2 u vodstvo 3:2, a do kraja susreta preko Ante Rebića zabili i četvrti gol za drugu uzastopnu pobjedu, te šesti susret bez poraza u nizu.

Gosti su poveli na startu drugog poluvremena sjajnom majstorijom Adriena Rabiota. Francuski veznjak je uzeo loptu na svojoj polovini, prošao kroz domaću obranu i sjajno pogodio s 18 metara za vodstvo 'stare dame' 1:0.

Samo šest minuta kasnije bilo je 2:0. Juan Cuardado je dugačkom loptom uposlio Cristiana Ronalda, koji je iskoristio zbunjenost Romagnolija i Kjaera i pored njih zabio za 2:0.

Činilo se kako će torinska 'stara dama' lako do pobjede kojom bi načinila veliki korak prema 'scudettu'.

• +13
AC Milan - Juventus, Serie A, 7.7.2020. Izvor: Profimedia / Autor: Miguel MEDINA / AFP / Profimedia

No, uslijedio je nevjerojatni preokret Milana. Prvo je Zlatan Ibrahimović je u 62. minuti iz penala kojeg je izborio Ante Rebić, zabio za 1:2. Potom je u 66. minuti izjednačio Franck Kessie, a samo minutu kasnije Rafael Leao je doveo Milan u vodstvo 3:2.

Točku na 'i' nevjerojatnog preokreta i ludog poluvremena s čak šest golova zaključio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić svojim desetim golom ove sezone. Alex Sandro je katastrofalnim proigravanjem uposlio suparničkog igrača Giacoma Bonaventuru, a ovaj odmah uposlio Rebića koji je mirno ljevicom zabija za pobjedu Milana.