GOLIJADA U LONDONU

Zastrašujući nastup Liverpoola; aktualni engleski prvak u gostima uništio Crystal Palace te se učvrstio na prvom mjestu; skromno slavlje Cityja

U prvoj utakmici 14. kola engleske Premier lige nogometaši Liverpoola slavili su s čak 7:0 (3:0) na gostovanju kod Crystal Palacea

Strijelci za aktualne engleske prvake su bili Minamino (3), Mane (35), Firmino (44, 68), Henderson (52) i Salah (81, 84).

Manchester City je prekinuo post i nakon dvije utakmice u kojima je ostao bez pobjede, stigao je do šestog trijumfa u ovosezonskom natjecanju Premier lige svladavši na gostovanju Southampton sa 1:0. Za tri boda dovoljan je bio pogodak Raheema Sterlinga u 16. minuti.

• +6
Crystal Palace - Liverpool, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Clive Rose / POOL

Nogometaši Evertona na svom su Goodison Parku svladali londonski Arsenal sa 2:1 i privremeno se probili na drugo mjesto engleske Premier lige.

Momčad Carla Ancelottija povela je u 22. minuti, kad je Holding nesretno poslao loptu u svoju mrežu. Arsenal je izjednačio u 35. minuti kad je Pepe realizirao kazneni udarac. Međutim, u zadnjoj minuti prvog poluvremena Mina je postigao pogodak za 2:1 domaće momčadi, a rezultat je do kraja utakmice ostao nepromijenjen.

Tako je Everton sa 26 bodova privremeno zasjeo na drugo mjesto, između vodećeg Liverpoola (31) i trećeplasiranog Tottenhama (25). Arsenal osmu utakmicu zaredom nije uspio pobijediti pa je momčad Mikela Artete ostala na 15. mjestu sa 14 bodova.