Zagreb 'hičkokovski' do pobjede u Danskoj

• Objavljeno 15.11.2009 u 17:27
Tportal

Tportal

Izvor: tportal.hr / Autor: Tportal

U susretu petog kola C skupine rukometne Lige prvaka, Croatia osiguranje Zagreb je u Kopenhagenu u dramatičnoj završnici pobijedio Handbold Kopenhagen 29:28 (18:15). Pobjednički pogodak za Zagreb postigao je Tonči Valčić šest sekundi prije kraja utakmice

Bio je to sudar izravnih konkurenata za treće mjesto u skupini, no ovom pobjedom Zagreb je ostao i u igri za drugu poziciju koju trenutačno drži HSV iza zasad nedodirljivog Ciudad Reala.

Idućeg vikenda Zagreb gostuje u Švedskoj kod Alingsasa, a zatim slijedi tri mjeseca pauze zbog skorašnjeg Europskog prvenstva.

Zagreb je utakmicu otvorio čvrsto i koncentrirano i izuzev početnih minuta kada je domaćin vodio (1:0, 2:1, 3:2), vrlo brzo je okrenuo rezultat na svoju stranu. U prvom dijelu utakmice bilo je čak 11 izjednačenja. Ipak, u samoj završnici hrvatski prvak je serijom 3:0 pobjegao na plus tri, što je olakšalo nastavak utakmice. U tim trenucima sjajno je reagirao na vratima Marin Šego te Slovenac Dragan Gajić s tri uzastopna gola. U prvom poluvremenu odlično je odigrao i Kiro Lazarov postigavši 6 pogodaka, dok je s druge strane 'nered' u Zagrebovoj obrani stvarao Tommy Atterhall s čak osam golova.

Nastavak utakmice Zagreb je otvorio obranom 3-2-1 i s dva brza gola Lazarov, čime je vrlo brzo došao do pet golova viška (20:15), a u 40. minuti i do plus 6 (23:17). Ipak, Danci se nisu predavali, na vratima je proradio Steiner Ege i sedam minuta kasnije stigli su na samo dva gola zaostatka (22:24). Zagrebov posto koji je trajao više od sedam minuta prekinuo je Balić, a kada je Marić na ulazu u posljednjih deset minuta vratio na četiri gola prednosti (26:22) činilo se da je susret ipak prelomljen. No, Kopenhagen se još jednom vraća i pet minuta prije kraja utakmice dolazi na samo gol zaostatka (26:27), a minutu kasnije i do izjednačenja (27:27). Štrlek je zabio za 28:27, a Mamelund za novo izjednačenje, nakon čega je Zagrebu ostalo 58 sekundi za pobjednički gol koji je šest sekundi prije kraja utakmice zabio Valčić. Kopenhagen je razvio brzu kontru i zabio gol, no nakon isteka vremena. Oba boda putuju u Hrvatsku.

HANDBOLD KOPENHAGEN - CO ZAGREB 28:29 (15:18)

Kopenhagen. Dvorana Farum - 1.500 gledatelja. Suci: Herczeg i Sudi (Mađarska); Delegat EHF: Meijers (Nizozemska)

KOPENHAGEN: Hvidt, Ege; Koren, Atlason 3, Hammer, Mamelund 4, Christiansen 3, Olsen, Drange, Bagersted 2, Lindahl, Boquist 4, Rajković, Atterhall 11 (6), Overby 1

CO ZAGREB: Škof, Šego; Marić 1, Gajić 3, Loke 2, Lazarov 9 (4), Kopljar, Špoljarić, Lubej, Džomba 1, Gojun, Bumbak, Štrlek 6, Valčić 4, Balić 3

ISKLJUČENJA: Kopenhagen - 2 minute, CO Zagreb - 2 minute

SEDMERCI: Kopenhagen - 8 (6), CO Zagreb 4 (4)