aba liga

Zadar se 'raspao' u posljednjih 10 minuta utakmice i pred svojim navijačima upisao novi poraz

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 19.01.2020 19:30
  • Objavljeno 19.01.2020 u 19:30
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Dimic/PIXSELL

Košarkaši Zadra u susretu su 16. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Igokee 88:81

U dvoboj protiv izravnog konkurenta za ostanak u ligi Zadar je odlično krenuo, početkom druge četvrtine vodio 29:15, no dopustio je Igokei da se vrati u rezultatsku ravnotežu i prije odlaska na odmor.

Krajem treće četvrtine Zadar je ponovno uspio stvoriti osjetnu prednost od 64:57, ali za manje od dvije minute igre u posljednjoj četvrtini ta se prednost istopila.

Ključnim se pokazalo razdoblje od 36. do 38. minute kada je Igokea serijom 9:0 zaostatak od 73:75 pretvorila u prednost 82:75 koju Zadar više nije mogao dostići.

  • +10
  • +7

ABA Liga, 16. kolo, KK Zadar - KK Igokea

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Dimic/PIXSELL

Bryo Allen s 19 i Dominik Mavra s 18 koševa predvodili su Zadar, dok su Đorđe Gagić s 23 i Dalibor Ilić s 21 košem bili najefikasniji kod Igokee.

Nakon 16 kola Zadar ima omjer pobjeda i poraza 4-12, a Igokea 6-10.

ABA liga

Zadar-Igokea81:88
Primorska-Krka19:00
Utk.PobIzgKoš-R.
1.Partizan16133+161
2.Budućnost16124+149
3.Cedevita Olimpija16106+53
4.FMP1697+47
5.Mornar Bar16970
6.Crvena zvezda1596+137
7.Primorska1587-29
8.Igokea16610-40
9.Krka1569-106
10.Zadar16412-98
11.Cibona15510-106
12.Mega Bemax16313-168

Sljedeće utakmice

20.1.Crvena zvezda-Cibona
24.1.Mornar Bar-FMP
24.1.Mega Bemax-Krka
24.1.Partizan-Zadar
25.1.Cibona-Budućnost
26.1.Cedevita Olimpija-Primorska