atp sofija

Za kraj sezone nije moglo tužnije; Marin Čilić doživio poraz od 399. igrača na svijetu, kojem je ovo bio i premijerni nastup na ATP turnirima

09.11.2020 u 21:42

Marin Čilić je ovu sezonu završio porazom od 19-godišnjeg češkog tenisača Jonasa Forejteka, 399. na pojedinačnoj ATP ljestvici, koji je nekadašnjeg osvajača US Opena svladao sa 6-3, 6-2 u prvom kolu ATP turnira u Sofiji.

Forejteku je za pobjedu u premijernom nastupu na ATP turnirima trebalo samo 66 minuta protiv potpuno neraspoloženog 41. tenisača svijeta. Čeh je u oba seta po dvaput uspio oduzeti servis Čiliću, dok je hrvatski igrač uspio jednom do 'breaka', u trećem gemu prvog seta, kad je smanjio početni zaostatak od 0-2. No, u tom je gemu Forejtek napravio dvije dvostruke pogreške.

Češki tenisač je u drugom setu poveo sa 4-0 i Čiliću nije dao priliku za povratak. Forejtek će u 2. kolu igrati protiv boljeg iz dvoboja Francuza Richarda Gasqueta i Španjolca Roberta Carballes-Baene.