'bijeli' tonu sve dublje

[VIDEO] Lokomotiva spektakularnim preokretom pobijedila Goricu i gurnula Hajduk na četvrto mjesto; gol Atiemwena je posebno oduševio

09.03.2020 u 20:28

Lokomotiva je s 1:3 pobijedila Goricu u zadnjoj utakmici 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige

U zadnjoj utakmici 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je preokretom slavila s 3:1 na gostovanju kod Gorice. U prvom poluvremenu smo vidjeli dva gola, po jedan na svakoj strani, ali oba su poništena zbog neregularnosti. Zato je u drugom dijelu palo četiri komada od kojih je svaki vrijedio.

U 3. minuti Kastrati je zabio nakon što je Kahlina odbio loptu nakon jednog slobodnjaka, ali sudac je označio zaleđe. Koji trenutak kasnije Ndiaye je zaprijetio na drugoj strani, ali golman Lokosa Grbić pokazuje zašto je dobio poziv Zlatka Dalića za hrvatsku nogometnu reprezentaciju i još bolje skida dobar Ndiayev pokušaj.

• +36
Gorica - Lokomotiva, 26. kolo HT Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

U zadnjim sekundama prvog dijela pao je novi gol koji je i ovoga puta poništen. Upravo je Ndiaye bio nesretni strijelac. Nakon kornera je s desetak metara prevario Grbića, ali prije toga je napravljen faul na braniču Lokomotive pa je gol poništen i prije nego je lopta prešla crtu pa se na odmor otišlo s 0:0.

U 52. minuti Atiemwen koji je danas u Lokomotivi, ali se proslavio igrama u dresu Gorice, je dobro pucao iz slobodnjaka, ali njegov pokušaj je otišao malo iznad grede, a onda je uslijedila kazna. Golubickas je u idućem napadu izveo korner i pronašao Suka koji loptom pronalazi pak Steenvoordena koji pogađa za 1:0.

Nizozemcu je to bio prvi gol u dresu Gorice, ali njegovo slavlje nije dugo trajalo. U 62. munuti Atiemwen zabija svojem bivšem klubu nakon što je golman domaćih Kahlina nespretno boksao loptu. Njegovo izbacivanje dočekao je Nigerijac i sjajno naciljao za svoj prvi gol u dresu Lokomotive i 1:1.

U 75. minuti Lokosi dolaze do preokreta i to preko veze Kastrati - Uzuni koja je ove sezone fenomenalna. Kastrati je ubacio i na petercu pronašao Uzunija koji zabija svoj peti gol od kako je nastavljeno prvenstvo.

Kod domaćina je zaprijetio Lovrić koji je bio standardno dobar, ali nije imao sreće pa je njegov šut otišao malo pokraj gola. Točku na i je stavio Uzuni svojim drugim golom na utakmici i trećim Lokomotive koja je s nova tri boda preskočila Hajduk i zasjela na treće mjesto HT Prve lige.