intervenirao var

[VIDEO] Rijeka razbila Hajduk u Jadranskom derbiju; nakon dvije vratnice i sjajnih obrana Posavca, sreća je napustila Splićane

08.03.2020 u 19:21

Rijeka je u Jadranskom derbiju na svojoj Rujevici u 26. kolu HT Prve lige pobijedila Hajduk s 2:0 i tako zasjela na drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka

Rijeka je u 26. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na svojoj Rujevici ugostila Hajduk u Jadranskom derbiju koji je odlučivao o drugom mjestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Splićani su u Rijeku stigli s bodom više, ali nisu pokazali previše na Rujevici.

• +11
Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo, HNK Rijeka - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Rijeka je dominirala većim dijelom susreta, ali sreća je dobar dio utakmice bila na strani gostujućeg sastava kod kojeg danas odlične ocjene može dobiti samo vratar Posavec. U 24. minuti Čolak je ubacio s desne strane i pronašao Gorgona koji dobro puca, ali lopta odsjeda na okviru gola. U nastavku je pucao Halilović, ali Posavec mu je taj pokušaj obranio.

Samo 11 minuta kasnije Rijeka je opet zatresla stativu. Andrijašević je ušao u kazneni prostor i s desne strane snažno opalio prema suprotnoj strani gola, ali i njegov pokušaj brani okvir gola. Sreća je spasila Hajduk pa se nakon 45 minuta na odmor otišlo s početnih 0:0.

U nastavku je Rijeka još jače pritisnula. U 49. minuti najprije je iz kaznenog prostora pucao Čolak, a potom i Gorgon s njegovog ruba, ali oba pokušaja je obranio danas raspoloženi Posavec. Sat vremena se Hajduk uspijevao obraniti, ali onda su svi mehanizmi popustili.

U 61. minuti ni Posavec, ni vratnica, ni VAR nisu mogli ništa. Gorgon je poslužio Čolaka u šesnaestercu, a on je uspio prevariti Posavca koji je odletio u prazno i pogoditi u praznu mrežu. Na prvu se činilo da se Čolak poslužio rukom, ali VAR provjera je pokazala da je sve čisto.

Deset minuta kasnije novi šok za goste. Gorgon je pucao prema golu Hajduka, a Caktaš je njegov pokušaj obranio rukom. Iako je napadač Hajduka vješto trznuo glavom kako bi prikrio svoje igranje rukom, VAR ga je uočio i dosudio penal za Rijeku. Caktaš je dobio žuti karton, a Gorgon s bijele točke zakucao loptu u rašlje za konačnih 2:0.

Dinamo je i dalje prvi sa 65 osvojenih bodova, slijedi Rijeka s 47, pa Hajduk koji sada ima čak 20 bodova manje od rivala iz Zagreba. Lokomotiva je četvrta s 43 boda, jednim više i utakmicom manje od petog Osijeka. U ponedjeljak u 18 će svoje snage odmjeriti Gorica i Lokomotiva.