HT Prva liga

[VIDEO] Hajduk za kraj sezone u potpuno beznačajnoj utakmici do vrha napunio mrežu Intera; Komnen Andrić u zadnjoj minuti zabio iz slobodnjaka

25.07.2020 u 21:03

U dvoboju zadnjega kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši splitskog Hajduka porazili Inter s 4:1 (0:0).

Hajduk je jedno od lošijih sezona u povijest okončao pobjedom nad već ispalim Interom, koji je izgubio i 15. utakmicu zaredom u prvenstvu. Utakmica će se pamtiti i po činjenici da je Hajduk svoja prva dva gola zabio s igračem manje.

• +15
NK Inter Zaprešić - NK Hajduk, HT Prva liga, 25.7.2020. Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

U vrlo slabom prvom dijelu gotovo da nije bilo prilika, tek pokušaj Andrića u 44. minuti kojeg je obranio vratar Posavec, dok je u 39. minuti Caktaš iz blizine pucao pored vrata.

U 50. minuti Splićani su ostali s igračem manje nakon isključenja Marija Vuškovića, koji je u samo dvije minute dobio dva žuta kartona, no Hajduk je ipak poveo u 57. minuti kada je veliku pogrešku obrane Intera iskoristio Mijo Caktaš i došao do svog 19. gola u sezoni.

U 64. minuti Hajduk je povećao vodstvo nakon što je branič Intera Damir Grgić pogodio vlastitu mrežu u pokušaju da očisti ubacivanje Dolčeka.

U 73. minuti isključen je i igrač Intera Nikola Soldo, a dvije minute kasnije na asistenciju Jaira Caktaš dolazi do svog 20.gola, čime je na ljestvici strijelaca preskočio Marića iz Osijeka.

U sudačkoj nadoknadi Jradi je s 20 metara pogodio za 4:0, a počasni gol za Inter dao je Komnen Andrić iz slobodnog udarca.

Hajduk je sezonu okončao kao peti sa 60 bodova, 20 manje od prvaka Dinama, dok je Inter zadnji sa samo 17 bodova.

Susret se igrao na ŠRC Zaprešić, a sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Caktaš (57), 0-2 Grgić (64ag), 0-3 Caktaš (75), 0-4 Jradi (90+2), 1-4 Andrić (90+4).

Inter Zaprešić-Hajduk1:4
Osijek-Lokomotiva21:00