ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Osijek razbio Šibenik i zadržao priključak s Dinamom; tri od četiri gola pala su u drugom poluvremenu utakmice

14.03.2021 u 20:36

U posljednjoj utakmici 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je na Šubićevcu svladao Šibenik 4:0. Utakmicu je obilježio nestanak električne energije zbog čega je drugo poluvrijeme kasnilo gotovo sat vremena...

Osijek je bez većih problema apsolvirao gostovanje kod Šibenika. Momčad Nenada Bjelice protutnjala je terenom na Šubićevcu i uvjerljivo slavila 4:0.

Gosti su poveli u 13. minuti lijepim golom Laszla Kleinheislera. Lončar je sa sredine terena odlično proigrao Kleinheislera koji s lijevog krila ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio suprotni kut.

NK Šibenik - NK Osijek 0:1, Kleinheisler 13' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Osijek je utakmicu prelomio u prvih pet minuta drugog poluvremena postigavši dva brza gola.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +6
NK Šibenik - NK Osijek, HT Prva liga, 14.3.2021. Izvor: Cropix / Autor: Niksa Stipanicev / CROPIX

U 47. minuti je Bočkaj ubacio iz kornera, a u gužvi se najbolje snašao Mierez pogodivši za 2:0.

Šibenik - Osijek 0:2 (Ramon Mierez, 47) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Samo dvije minute kasnije Bočkaj je ponovo ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Santini pogodivši gornji desni kut za 3:0.

Šibenik - Osijek 0:3 (Ivan Santini, 49) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Točku na 'i' gosti su stavili u 85. minuti kada je Erceg nakon brze kontre zabio za 4:0.

Šibenik - Osijek 0:4 (Ante Erceg, 85) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Bila je to odlična akcija Osječana. Bočkaj je u gol-šansu sjajnom asistencijom doveo Bohara koji je mogao zabiti, no ipak je odlučio proigrati Ercega koji je bio usamljen na lijevoj strani i bez problema zabio za konačnih 4:0.

Šibenik - Osijek 0:4, 25. kolo HT Prve lige, 2020/21. (izjave trenera) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Dodajmo kako je početak drugog poluvremena kasnio više od 40 minuta zbog nestanka električne energije.

Dinamo vodi na ljestvici s 57 bodova, Osijek ima dva boda manje, dok je Gorica treća s 48 bodova.

Varaždin je ostao na devetoj poziciji s 22 boda, dva više od posljednje Lokomotive.

Varaždin-Dinamo Zagreb0:5
Šibenik-Osijek0:4