golijada

[VIDEO/FOTO] Dinamo bez milosti razbio nemoćne Varaždince; 'modri' su usred Varaždina opalili 'petardu'

14.03.2021 u 17:06

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na gostovanju pobijedio Varaždin 5:0 ostvarivši šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu...

Golove za Dinamo zabili su Iyayi Atiemwen (8'), Josip Mišić (16'), Mario Gavranović (25') i Mislav Oršić (70', 78').

Bila je to šesta uzastopna Dinamova ligaška pobjeda, a zanimljivo u niti jednoj 'modri' nisu primili gol. S druge strane Varaždinu je to bio četvrti poraz u zadnjih šest utakmica.

Nakon poraza od Tottenhama, Zoran Mamić je protiv Varaždina na teren poslao 'šareni' sastav. U odnosu na londonski ogled poštedu su dobili Ristovski, Ivanušec, Jakić, Petković, Theophile, Leovac i Ademi.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +10
Varaždin - Dinamo, 25. kolo HT Prve lige, 2020/21. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

Varaždin je ove sezone znao napravio problema vodećim ekipama, međutim protiv 'modrih' nije imao izgleda. Sve je bilo gotovo za 25 minuta nakon kojih je Dinamo imao uvjerljivih 3:0.

Gosti su poveli u osmoj minuti lijepim golom Atiemwena s ruba kaznenog prostora.

Varaždin - Dinamo 0:1 (Iyayi Atiemwen, 7) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

U 16. minuti je bilo 2:0. Bila je to brza kontra gostiju koju je sjajnim golom zaključio Josip Mišić.

Varaždin - Dinamo 0:2 (Josip Mišić, 16) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

U 25. minuti među strijelce se upisao i Gavranović. Majer je odličnom loptom uposlio Oršića, a on nesebično dodao Gavranoviću kojem nije bilo teško zabiti za 3:0.

Varaždin - Dinamo 0:3 (Mario Gavranović, 24) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Golijadu 'modrih' nastavio je Oršić u 70. minuti pogodivši rašlje za 4:0.

NK Varaždin - NK Dinamo 0:4, Oršić 70' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Samo osam minuta kasnije Oršić zabija i za konačnih 5:0.

Dinamo vodi na ljestvici s 57 bodova, Osijek ima pet manje, dok je Gorica treća s 48 bodova.

Varaždin - Dinamo 0:5, 25. kolo HT Prve lige, 2020/21. (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal
NK Varaždin - NK Dinamo 0:5, izjave trenera, 14.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Varaždin je ostao na devetoj poziciji s 22 boda, dva više od posljednje Lokomotive.

Varaždin-Dinamo Zagreb0:5
Šibenik-Osijek17:05