kišni derbi

[VIDEO/FOTO] Osijek potopljen u Velikoj Gorici; u vaterpolskim uvjetima Gorica je pobjedom pogurala Dinamo prema tituli, a sebi praktički osigurala Europu

07.05.2021 u 21:55

Nogometaši Gorice su u derbiju 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige kao domaćini svladali Osijek 1:0. Gol vrijedan tri boda zabio je Jovičić u 48. minuti i tako pomogao Dinamu u borbi za naslov prvaka, a Gorica je nadomak povijesnom uspjehu, plasmanu u Europu sljedeće sezone

Derbi treće i druge momčadi na ljestvici Hrvatski Telekom Prve lige u Velikoj Gorici odigran je po jakoj kiši koja je padala tijekom svih 90 minuta utakmice i koja je teren pretvorila u močavu pa su uvjeti bili gotovo neregularni. Ipak, sudac Bebek se nije odlučio za prekid utakmice, a jedini gol u tim vaterpolskim uvjetima postignut je udarcem glavom nakon ubacivanja iz kuta.

Početkom drugog poluvremena, u 48. minuti utakmice, korner je izveo Hamad, a Jovičić je odlično utrčao na prvoj vratnici i glavom proslijedio loptu u mrežu Osijeka.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

NK Gorica - NK Osijek, 1:0 Jovičić 48' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Ovom pobjedom Gorica se učvrstila na trećoj poziciji na ljestvici te je nadomak prvog plasmana u eurokupove u klupskoj povijesti. Gorica sada ima 59 bodova, čak sedam više od četvrte Rijeke koja će u nedjelju ugostiti Dinamo. Drugi Osijek je, pak, ostao na 68 bodova, sedam manje od Dinama, pa bi 'modri' mogli osigurati svoj 22. naslov prvaka već u nedjelju u slučaju pobjede u Rijeci.

Gorica - Osijek 1:0, 33. kolo HT Prve lige, (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal
Gorica - Osijek 1:0, 33. kolo HT Prve lige, (izjave trenera) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal