ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Tinejdžeri vodili 'lokose' do pobjede; s igračem manje Lokomotiva je 'okrenula' Slaven Belupo i osvojila važne bodove u borbi za ostanak

07.05.2021 u 17:34

U prvoj utakmici 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Lokomotive su kao domaćini na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladali Slaven Belupo 3:1

Bila je ovo izuzetno važna utakmica u borbi za ostanak u Hrvatski Telekom Prvoj ligi, posebice za Lokomotivu koja još uvijek 'opasno visi'. A susret u Kranjčevićevoj loše je počeo za 'lokose'...

Slaven Belupo je do vodstva stigao već u 9. minuti utakmice kada se iskusni Ivan Krstanović odlično postavio u domaćem petercu i glavom proslijedio korner Glavčića u mrežu.

Lokomotiva - Slaven Belupo 0:1 (Ivan Krstanović, 9) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Za izjednačenje se pobrinuo mladi, 17-godišnji Roko Šimić odličnim udarcem sa 16 metara, nakon što ga je u 25. minuti uposlio njegov vršnjak Kačavenda.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Lokomotiva - Slaven Belupo 1:1 (Roko Šimić, 25) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Tinejdžerski napadački dvojac Lokomotive imao je veliku ulogu i u golu za 2:1 u 66. minuti. Tada je Šimić oteo loptu Parackom na 25 metara od gola 'farmaceuta', nju je prihvatio Pivarić koji je potom uposlio nečuvanog Kačavendu koji je s ruba kaznenog prostora pogodio za 2:1.

NK Lokomotiva - NK Slaven Belupo 2:1, Kačavenda 66' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Iako je Lokomotiva u 71. minuti ostala s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Marić, gosti nisu uspjeli poravnati.

• +5
NK Lokomotiva - NK Slaven Belupo, HT Prva liga, 7.5.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Matija Habljak/PIXSELL

Štoviše, početkom sudačke nadoknade u 91. minuti Kim nije uspio iskontrolirati dodavanje vratara Filipovića, loptu je uzeo Pivarić kojemu potom nije bilo teško pogoditi prazan gol Slaven Belupa.

NK Lokomotiva - NK Slaven Belupo 3:1, Pivarić 91' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Lokomotiva je ovom pobjedom stigla do učinka od 29 bodova te se nalazi na osmom mjestu, sa samo dva boda manje od sedmog Slavena Belupa. Pretposljednji Varaždin ima 27, a posljednja Istra 1961 25 bodova.

Lokomotiva-Slaven Belupo3:1