ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Šibenik s igračem manje pobijedio Istru te je s nova tri boda i teoretski osigurao ostanak u ligi; spasitelju je ime Suad Sahiti...

07.05.2021 u 19:23

Nogometaši Šibenika su na svom Šubićevcu u utakmici 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige svladali Istru 1961 1:0

Nakon što u prvom poluvremenu niti jedna momčad nije uspjela odigrati nikakvu opasniju akciju, u nastavku se poprilično 'zakuhalo'.

Odmah početkom nastavka, već u 50. minuti, Alvaro je izmaknuo pozornosti gostujuće obrane, sjurio se po lijevom krilu i uputio prizemni centaršut na peterac gdje je najbrže reagirao Suad Sahiti i zabio za vodstvo Šibenika 1:0.

Šibenik - Istra 1961 1:0 (Suad Sahiti, 50) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Taj je gol 'otvorio' utakmicu pa se u drugom poluvremenu igralo aktivnije, do kraja dvoboja ipak su Šibenčani bili ti koji su stvorili više prilika za povećanje vodstva, no ostalo je samo 1:0.

Bailone je u 74. minuti zaradio crveni karton te su domaćini do kraja utakmice igrali s desetoricom na terenu. I supjeli su se nekako obraniti iako je na samom karaju bilo napeto.

Naime, u posljednjim sekundama sudačke nadoknade sudac Fran Jović dosudio je kazneni udarac za Istru i pokazao crveni karton Batarelu zbog povlačenja Vuka, no nakon više od pet munuta pregledavanja snimke ustanovljeno je kako je prije prekršaja Vuk bio u zaleđu, pa su i kazneni udarac i crveni karton poništeni.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +7
NK Šibenik - NK Istra 1961, HT Prva liga, 7.5.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Ovom pobjedom Šibenik je i teoretski osigurao ostanak u ligi, nalazi se na šestom mjestu s 35 bodova, 10 više od posljednje Istre 1961. Kako Puljani do kraja imaju za odigrati još samo tri susreta jasno je kako im je Šibenik postao nedostižan te će do kraja prvenstva morati 'hvatati' pretposljendji Varaždin koji ima 27, odnosno osmu Lokomotivu koja ima 29 bodova.

Lokomotiva-Slaven Belupo3:1