ht prva liga - 17. kolo

[VIDEO/FOTO] Nenad Bjelica ima itekako puno razloga za zadovoljstvo, ali ovom usporedbom s Dinamom pokazao je kako je i dalje 'na zemlji'

  • Autor: S.Š.
  • Zadnja izmjena 22.01.2021 21:19
  • Objavljeno 22.01.2021 u 21:18
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

U prvom dvoboju 17. kola Prve HNL Osijek je u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu 3:0 i barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici.

Bila je to premijera Jerka Leke na klupi Lokomotive nakon što je Goran Tomić ove zime napustio Kajzericu i preselio u Kinu. I neće je pamtiti po dobrome.

Gosti su uvjerljivo slavili, a golove za Osijek zabili su Ramon Mierez (18, 35-11m) i Damjan Bohar (58), a Lokomotiva je od 48. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Grk Kyriakos Papadopoulos.

'Splet okolnosti uvjetovao je rezultat, prekid i greška golmana, pa jedanaesterac, sve je to utjecalo na konačni ishod. Santini je otišao u prazno, svjesno smo ušli u taj rizik s njim jer nije dugo branio, ali vjerujemo da je dobar golman i da će to pokazati u idućim utakmicama. Mislim da je dobro što nam brzo dolazi nova utakmica te vjerujem da ćemo protiv Šibenika doći do bodova', rekao je trener 'lokosa' Jerko Leko.

'Mislim da je rezultat zasluženo uvjerljiv te mislim da smo bili bolja momčad. Naravno da se na ovom terenu protiv Lokomotive ne može očekivati lagana pobjeda, pa tako nije bilo ni danas. Nakon isključenja Papadopoulosa bilo je jasno da ćemo mi biti pobjednici. Jako sam zadovoljan sa zalaganjem ekipe i igrača. Mislim da je momčad jako dobro fizički spremna', rekao je trener Osijeka i trenutno vodeće momčadi lige Nenad Bjelica te dodao:

'Želimo razmišljati samo o idućoj utakmici i dalje davati sve od sebe. Mi smo definitivno još jedno koplje ispod Dinama u svemu i moramo doći na nivo Rijeke. Moramo naporno raditi da bi došli na taj nivo. Oni su to pokazali u Europi puno više nego mi, ali mi imamo veliku volju i želju, imamo dobru ekipu, atmosferu oko kluba i imamo sve preduvjete da budemo uspješni'.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

  • +4
  • +1

Lokomotiva - Osijek (17. kolo HT Prve lige)

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Hrvatska 1. liga
LokomotivaOsijek0:3
ŠibenikHajduk0:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Osijek17113336
2.Dinamo Zagreb15103233
3.Gorica1593330
4.Rijeka1272323
5.Hajduk1562720
6.Slaven Belupo1545617
7.Šibenik15411013
8.Lokomotiva1526712
9.Varaždin16331012
10.Istra 19611324710
Sljedeće utakmice
23.1.VaraždinRijeka
23.1.GoricaDinamo Zagreb
24.1.Istra 1961Slaven Belupo
26.1.LokomotivaŠibenik
27.1.Istra 1961Rijeka

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!