HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Istra ispustila tri boda u Kranjčevićevoj ulici; 'Lokosi' se spasili poraza iako su imali igrača manje

U prvom subotnjem susretu 23. kola HT Prve lige nogometaši Lokomotive i Istre 1961 su odigrali neodlučeno 1:1 u Kranjčevićevoj ulici

Istra 1961 je golom Belje vodila 1:0, a imala je i igrača više. No, inicijativa domaćeg sastava na kraju se isplatila te je Lokomotiva golom u 80. minuti uspjela osvojiti jedan bod.

Prvih petnaestak minuta igralo se posve ravnopravno, no tada je Lokomotiva preuzela kontrolu meča i sve je češće prijetila suparniku. Prva prava šansa dogodila se u 22. minuti kada je opasno pucao Cokaj, ali rezultat se nije promijenio.

Najaktivniji je u prvom dijelu kod domaćina bio Aliyu koji je potom imao dvije dobre šanse, a zaprijetio je i Dabro. No, sve je prošlo bez promjene rezultata, a onda je u 43. minuti Lokomotiva primila udarac. Salihu je dobio drugi žuti, isključujući karton što je otvaralo šansu gostima na ovom gostovanju, na stadionu gdje su početkom sezone teško poraženi s 0:4.

• +5
NK Lokomotiva - NK Istra 1961, HT Prva liga, 12.2.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

I vrlo brzo u nastavku gosti iz Pule su naplatili igrača više. U 55. minuti lopta je došla do Diona Drena Belje, a prvi pulski topnik je s deset metara lijepo naciljao suprotni kut za 1:0 Istre 1961. Bio je to njegov osmi prvenstveni pogodak.

Lokomotiva - Istra 0:1 (Dion Drena Beljo, 71) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Unatoč igraču manje Lokomotiva je do kraja dvoboja napravila sve što je mogla ne bi li izjednačila. Najbolju šansu je imao Dabro u 64. minuti, potom je zaprijetio i Cipetić, ali je nakon svega Lokomotiva i uspjela izjednačiti. U 80. minuti Miličević je ubacio, a Kulenović je s pet metara glavom pogodio za konačnu podjelu bodova.

Lokomotiva - Istra 1961 1:1 (Sandro Kulenović, 80) Izvor: tportal.hr

Lokomotiva je ostala na šestom mjestu ljestvice i ima bod manje od pete Gorice, dok je pulska momčad ostala na devetom mjestu te ima bod manje u odnosu na Šibenik i Slaven Belupo.

U nastavku subote, od 17:05 sati, utakmicu ovog kola odigrat će Dinamo i Gorica.