engleska liga

[FOTO] Novi kiks Manchester Uniteda; 'crveni vragovi' nastavljaju rasprodaju bodova na Old Traffordu

12.02.2022 u 15:51

Manchester United je u 25. kolu engleskog Premiershipa na svom Old Traffordu remizirao protiv Southamptona 1:1...

'Crveni vragovi' su agresivno krenuli u utakmicu, već u 7. i 10. minuti imali su prilike preko Cristiana Ronalda i Sancha. Činilo se tada da će 'sveci' loše proći na Old Traffordu.

I krenulo je u tom smjeru jer Manchester United je poveo u 21. minuti golom Jadona Sancha. Nakon toga su se i gosti 'probudili' te su zaprijetili preko Stuarta Armstronga, ali De Gea je bio spreman.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zabio je Paul Pogba, ali je VAR taj gol poništio.

A onda na samom početku drugog poluvremena hladan tuš za United. Che Adams je ispratio jedan centaršut, obrana Uniteda loše je reagirala te je ovaj u 48. minuti sjajno zabio za 1:1.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj jer su Armstrong i Broja u 65. i 68. minuti propustili zabiti za potpuni preokret S'hamptona, a Cristiano Ronaldo je u 72. minuti zabio za United, no i taj je gol poništen zbog zaleđa.

• +10
Manchester United - Southampton, engleska liga, 12.2.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Martin Rickett / PA Images / Profimedia

Gosti su u 88. minuti tražili penal, nisu ga dobili, a onda je Harry Maguire u 93. minuti imao veliku priliku da donese sva tri boda 'crvenim vragovima', ali je Fraser Forster fantastično obranio taj pokušaj.

United u posljednjih pet prvenstvenih utakmica ima samo dvije pobjede i čak tri remija te je trenutačno peti s 40 bodova, koliko ima i West Ham na četvrtoj poziciji, dok Arsenal na šestom mjestu ima bod manje, ali i dvije utakmice manje. Southampton je deseti s 29 bodova, a na vrhu je Manchester City sa 60 bodova.