OVO JE UŽAS

[FOTO] Mučne scene s drugoligaške utakmice iz Varaždina; domaći nogometaš doživio stravičnu ozljedu, igrači obje momčadi u šoku

12.02.2022 u 16:37

Nastavljena je sezona u Drugoj HNL, a prva odigrana utakmica bio je derbi 16. kola u kojem su nogometaši Varaždina, kao domaćini, svladali Orijent 1919 s 2:1, ali pobjeda je pala u drugi plan zbog teške ozljede

Bio je to dvoboj vodeće dvije momčadi na ljestvici, s tim da je ovakav ishod donio obrat na samom vrhu ljestvice i sada Varaždinci imaju bod više od riječkog sastava. Inače, Varaždin je gubio 0:1 sve do 68. minute, ali je unatoč tome osvojio tri boda.

Iako dosta oslabljen u odnosu na prvi dio sezone Orijent 1919 je odigrao odlično prvo poluvrijeme. Bio je opasniji, a sve je naplatio pogotkom za 1:0 u 31. minuti. Strijelac je bio zimsko pojačanje riječkog sastava Dino Dukađin.

No, u nastavku su se uloge na travnjaku promijenile te je Varaždin bio sve bolji. Pritisak je prvo naplaćen u 68. minuti kada je nakon prodora Igreca nespretno reagirao gostujući igrač Mulac i ugurao loptu u vlastitu mrežu.

Samo dvije minute kasnije dogodio se potpuni preokret, a pogodak za 2:1 je zabio Niko Domjanić, samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru. Bio je to konačan rezultat derbija za veliko slavlje domaćih navijača.

Dodajmo kako je tešku ozljedu noge tijekom utakmice zadobio domaći igrač Leonard Vuk kojem su pukle obje potkoljenične kosti, tibija i fibula. Hitno je prevezen u bolnicu ,a igrači obje momčadi bili su u šoku.

• +6
Hitna pomoć za nogometaša Varaždina Leonarda Vuka koji je slomio nogu Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Druga HNL, 16. kolo:

• Varaždin - Orijent 1919 2-1 (Mulac 68-ag, Domjanić 70 / Dukađin 31)
  • Osijek II - Sesvete 0-3 (Zdunić 23, Stojanović 54, Vujanić 90+2)
  • Jarun - Dugopolje 1-1 (Florucz 88-11m / Ćubelić 38)
  • Rudeš - Dubrava Tim Kabel 4-1 (Sekulić 58, 90+4, Srbljinović 64, Gudelj 70 / Ljubanović 23-11m)
  • Opatija - Cibalia 2-1 (Bertoša 11-11m, Furijan 59 / Dogan 54)
  • Solin - Kustošija 2-1 (Jurić 24, Vodanović 26 / Jurčec 53-11m)