20.10.2013 u 18:55

• +8

MAXtv Prva liga, 13. kolo: Hrv. dragovoljac - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

U posljednjem dvoboju 13. kola MAXtv Prve lige nogometaši Hajduka pobijedili su Hrvatski dragovoljac u Kranjčevićevoj golom Bencuna u sudačkoj nadoknadi

Sastav Hrvatskog dragovoljca: Čović - Kluk, Mrčela, Komorski, Mršić - Jakšinić, Ljubičić - Zlatar, Bačelić-Grgić, Jajčinović - Sivonjić

Sastav Hajduka
: Kalinić – Vršajević, Maloča, Nižić, Milić – Sušić, Bradarić – Kouassi, Iluridze, Bukva – Maglica.

MAXtv Prva liga, 13. kolo:

Hrv. dragovoljac - Hajduk 1:2 (Sivonjić 39 / Bencun 59, 90+2)

Tijek utakmice:

Kraj - velika pobjeda Hajduka u dramatičnom dvoboju u Kranjčevićevoj

90+2 - goool za Hajduk! Bencun je zabio na povratnoj lopti za potpuni preokret Hajduka!
90' - Bencun sam pred golom, no nije se snašao!
85' - opet velika šansa za Sušića! Izašao je sam pred Čovića, golman Dragovoljca brani!
83' - zicer za Hajduk! Čović je pao, Sušić pucao glavom s pet metara, ali točno u ruke golmana Dragovoljca!
81' - Andrijašević je ušao u igru i zaprijetio glavom na ubačaj Jozinovića, no njegov šut odlazi pokraj gola
70' - velika prilika za Hajduk! Bencun je promiješao obranu, dodao za Bukvu, a ovaj ostao sam i pucao preko gola
69' - opet je Sivonjić ostao sam pred Kalinićem, ali ne uspijeva glavom zahvatiti loptu
68' - Vršajević je ostao sam, pucao silovito iskosa, ali lopta odlazi preko gola
66' - opet je bilo opasno pred golom Dragovoljca, Kouassi je ubacio u dva metra, lopta je umalo završila u mreži

59' - goool za Hajduka! Stigla je kazna za promašaj! Bencun je na dodavanje Jozinovića zabio u bliži kut i vratio Hajduk u utakmicu
53' - kakva prilika Sivonjića! Opet je izašao sam pred Kalinića, ali ovaj je put jako loše pucao i golman Hajduka mu je obranio!
Poluvrijeme - domaći vode zahvaljujući Sivonjiću, a Hajduku su se osvetili brojni promašaji i jalova dominacija...no utakmica je tek na svojoj polovici...
39' - gool za Dragovoljac! Ilija Sivonjić sam je izašao pred Kalinića, katastrofalna igra obrane Hajduka i onda sigurno zabija za vodstvo domaćih

35' - velika šansa za Dragovoljac! Bačelić Grgić nije uspio poslati loptu u praznu mrežu na ubacivanje Jajčinovića!
29' - Vršajević je ubacio, Maglica puca glavom pokraj gola
22' - odličan udarac Bukve iz slobodnjaka sa samog ruba 16-erca, Čović odlično brani
18' - dobra akcija Bukve, Bradarić je dao povratnu za Sušića, koji opet puca neprecizno
13' - Sivonjić je izbio sam pred Kalinića, suđeno je zaleđe iako nije bilo..ali njegov udarac i tako nije završio u mreži
12' - Kouassi je izašao sam pred Čovića iskosa, ovaj se baca i sigurno brani
11' - novi pokušaj Splićana koji dominiraju, pucao je Sušić, lopta odlazi pokraj gola
5' - Hajduk je zabio gol, Vršajević je pogodio glavom, ali opravdano je poništen zbog zaleđa
1' - dvoboj je počeo žestokim navijačkim protestima protiv čelništva HNS-a...već uobičajena poruka ori se Kranjčevićevom

Nakon poraza Dinama u gostima kod Splita, Hajduku se otvorila nova prilika za povratak na sam vrh MAXtv Prve lige. No, da bi se Tudorova momčad izjednačila s 'modrima' na vrhu, potrebna joj je pobjeda u gostima kod Dragovoljca, ekipe sa samog dna ljestvice, koja u posljednje vrijeme igra sve bolje i bolje.

Podsjetimo, u prvom dvoboju sezone Hajduk je na Poljudu teško slavio 2:1 pa se može očekivati i u Kranjčevićevoj još jedna neizvjesna utakmica…