PREOKRET

Velika drama hrvatskih stolnotenisača sa sretnim završetkom, sada sa Česima za četvrtfinale Europskog prvenstva; poraz stolnotenisačica

29.09.2021 u 19:06

U susretu 2. kola skupine G ekipnog Europskog prvenstva u stolnom tenisu koje se održava u Cluj-Napoci, Hrvatska je nakon velike drame pobijedila Italiju sa 3-2, te će u četvrtak igrati protiv Češke za plasman u četvrtfinale

Nakon što su u prvom kolu pobijedili Mađarsku sa 3-0, hrvatski stolnotenisači su nakon velike drame porazili Italiju sa 3-2 i u četvrtak će protiv Češke igrati za prvo mjesto u skupini i plasman u četvrtfinale.

Italija je imala 2-1 u pobjedama, te 2-0 u četvrtom meču, no Hrvatska je uspjela okrenuti rezultat.

U prvom susretu Andrej Gaćina je pobijedio Marca Recha Daldossa sa 3-0 (11-7, 13-11, 11-5), no izjednačio je Niagol Stoyanov porazivši Tomislava Pucara sa 3-0 (11-3, 11-8, 11-6). Leonardo Mutti je pobjedom protiv Frane Kojića sa 3-2 (11-6, 9-11, 10-12, 11-8, 11-9) doveo Italiju u vodstvo. Kada je Stoyanov poveo protiv Gaćine sa 2-0 u setovima (11-6, 11-8), činilo se kako je Italija na korak do pobjede.

No, 35-godišnji Zadranin je okrenuo rezultat s tri seta u nizu (11-8,11-5, 11-8) izjednačivši na 2-2 u pobjedama.

'Stoyanov je prva dva seta igrao dosta riskantno, dok sam ja tražio svoju igru. Loše sam igrao i previše sam mu poklanjao. Najbitnije da sam i na 0-2 ostao miran, pronašao sam taktiku, što sve nije lako. Vjerovao sam da se moguće vratiti i kad sam gubio 0-2', kazao je Gaćina nakon meča za hsts.

U odlučujućem, petom meču Pucar je porazio Recha sa 3-0 u setovima (11-7, 11-6, 11-9) gurnuvši Hrvatsku korak do četvrtfinala.

'Odigrao sam prilično loše u prvom meču protiv Stojanova, ali uspio sam odigrati bolje protiv Recha. Servis i primanje servisa bili su najvažnija stvar kada sam igrao protiv njega. Sljedeći dvoboj protiv Češke za nas je vrlo važan jer nas očekuje izravan okršaj za plasman u četvrtfinale', kazao je Pucar.

U trećem kolu hrvatsku vrstu očekuje ogled protiv Češke, koja također ima dvije pobjede. Pobjednik će izboriti plasman u četvrtfinale.

HRVATSKA - ITALIJA 3-2

• Andrej Gaćina (HRV) - Marco Rech Daldosso (Ita) 3-0 (7, 11, 5)
  • Tomislav Pucar (HRV) - Niagol Stoyanov (Ita) 0-3 (-3, -8, -6)
  • Frane Kojić (HRV) - Leonardo Mutti (Ita) 2-3 (-6, 9, 10, -8, -9)
  • Andrej Gaćina (HRV) - Niagol Stoyanov (Ita) 3-2 (-6, -8, 8, 5, 8)
  • Tomislav Pucar (HRV) - Marco Rech Daldosso (Ita) 3-0 (7, 6, 9)

Nakon poraza od Portugala (1-3), hrvatske stolnotenisačice su izgubile i od Mađarske sa 2-3 u susretu 2. kola skupine E ekipnog Europskog prvenstva u Cluj Napoci.

Hrvatske stolnotenisačice oprostile su se od ekipnog EP-a drugim porazom. No, Hrvatska je pružila dobar otpor brončanim s prošlog EP-a.

U prvom susretu Dora Madarasz je sa 3-0 (11-9, 11-7, 11-8) svladala Ivanu Malobabić, a potom je Mateja Jeger imala 2-0 protiv njihove najbolje igračice Georgine Pote. Nije uspjela kapitalizirati odličnu igru u prva dva seta, pa je Pota okrenula rezultat s tri seta u nizu.

U igru nas je vratila Petra Petek, koja se lako obračunala s Leilom Imre pobijedivši sa 3-0 (11-5, 11-4, 13-11). Izjednačila je Jeger porazivši Doru Madarasz sa 3-0 (11-9, 11-4, 11-7).

U odlučujućem meču Malobabić je dobro otvorila protiv Pote, povela je 1-0, ali na tome je i ostalo. Pota je u sljedeća tri seta potvrdila mađarsku pobjedu

"Meč s Mađaricama je mogao otići i na našu stranu. Valjda ne zvuči bahato, ali tako je moglo biti i u susretu s Portugalom. Cure su bile borbene, dale su maksimum u tom trenutku i trebamo biti zadovoljni. Naravno, ostaje žal svih nas jer smo u svakom meču bili blizu, pogotovo nakon prvog meča," istaknuo je izbornik Darko Arapović.

HRVATSKA – MAĐARSKA 2-3

• Ivana Malobabić (HRV) - Dora Madarasz (Mađ) 0-3 (-9, -7, -8)
  • Mateja Jeger (HRV) - Georgina Pota (Mađ) 2-3 (4, 5, -8, -9, -6)
  • Petra Petek (HRV) - Leila Imre (Mađ) 3-0 (5, 4, 11)
  • Mateja Jeger (HRV) – Dora Madarasz (Mađ) 3-0 (9, 4, 7)
  • Ivana Malobabić (HRV) - Georgina Pota (Mađ) 1-3 (7, -3, -7, -6)