PALI SU RUSI

Važna europska pobjeda Cedevite

01.11.2017 u 22:18

Košarkaši Cedevite pobijedili su u utakmici 4. kola Eurokupa u Zagrebu rusku momčad Uniks Kazanj 94-74 (15-19, 29-20, 26-14, 24-21)

Cedevita je nakon dva početna poraza upisala i drugu pobjedu zaredom, a ona je stigla lakše od očekivanog. Nakon što je ruski sastav dobio prvu četvrtinu (15-19), hrvatski prvak je u naredne dvije četvrtine ubacio u veću brzinu i u 28. minuti je povela s ogromnih 19 razlike (67-48). Zagrebački sastav je odigrao i ponajbolju utakmicu sezone pa je razlika nakraju bila +20.

Kod Cedevite su sjajno odigrali Džanan Musa (20), Roko Leni Ukić (18), Will Cherry (17) i Filip Krušlin (13), dok su goste predvodili Stephane Lasme (24) i Quino Colom (18).

• +4
KK Cedevita - Unics Kazan, 4. kolo Eurokupa, 2017/18. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

Nakon 4. kola Cedevita i Uniks dijele treće mjesto u skupini s omjerom 2-2, a 8. studenoga Zagrepčani idu u goste Paris-Levalloisu koji nema nijednu pobjedu. Vodi Darušafaka s 4-0, a Fiat Torino ima omjer 3-1. Iz ove skupine dalje prolaze četiri prvoplasirana sastava.