engleska liga

United u borbi za Ligu prvaka uzeo samo bod na svom Old Traffordu; konačna odluka pada u posljednjem kolu

22.07.2020 u 21:25

Nogometaši Manchester Uniteda i West Hama odigrali su 1:1 u pretposljednjoj utakmici 37. kola engleske Premier lige, čime je domaća momčad privremeno zasjela na treće mjesto, a West Ham i teoretski osigurao ostanak u elitnom razredu...

West Ham je poveo na kraju prvog poluvremena, u drugoj minuti sučevog dodatka, kad je Michail Antonio realizirao kazneni udarac dosuđen zbog igranja rukom Paula Pogbe.

U šestoj minuti drugog poluvremena izjednačujući pogodak za Manchester United postigao je Mason Greenwood, nakon malonogometne akcije na rubu kaznenog prostora i dodavanja Anthonyja Martiala.

Od 21 sat i 15 minuta novi prvaci Engleske, nogometaši Liverpoola, na svom će Anfieldu ugostiti Chelsea u posljednjoj utakmici predzadnjeg prvenstvenog kola. Taj je dvoboj važniji za Chelsea nego za Liverpool, jer londonskom klubu svaki bod može biti presudan u borbi za mjesto u Ligi prvaka. Chelsea je sa 63 boda na četvrtom mjestu, s istim brojem bodova kao i trećeplasirani Manchester United. Leicester je peti sa 62 boda.

U posljednjem kolu, u nedjelju, Chelsea će ugostiti šestoplasirani Wolverhampton (59) koji se bori za plasman u kvalifikacije za Europsku ligu, a Leicester je domaćin Manchester Unitedu u izravnoj borbi za Ligu prvaka. Unitedu je za ostvarenje tog cilja dovoljan i bod na stadionu King Power, a Leicesteru igra samo pobjeda.