NBA LIGA

Tužna utakmica Celticsa i Chicaga, Carter prošao Birda!

14.02.2013 u 12:45

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je 12 utakmica najjače košarkaške lige svijeta (NBA), a vrlo 'zanimljivo' bilo je u Bostonu gdje su Celticsi savladali Chicago Bullse 71:69

Bila je to, gledajući iz šuterske perspektive, katastrofalna utakmica u kojoj su momčadi ubacile 36 posto lopti upućenih prema košu! Nakon što je u prvih 12 minuta Boston ubacio 24 poena, u naredne 24 postigao je, vjerovali ili ne, 19 koševa (11 u drugoj, 8 u trećoj četvrtini). Zaista tužna utakmica u NBA ligi kakvih je srećom vrlo malo...

Kelti su se ipak probudili u posljednjoj dionici, u koju su ušli sa šest poena zaostatka, te ju dobili rezultatom 28:20. Pri rezultatu 71:69 Chicago je imao malu priliku za pobjedu, ali je 'divlji' šut Taja Gibsona daleko iza crte za tri poena jedva došao do obruča. Bila je to već sedma uzastopna domaća pobjeda Bostona. Recimo i da je najefikasniji igrač susreta bio domaći igrač Brandon Bass sa svega 14 poena!

Uzbudljiva završnica odigrala se i u Clevelandu gdje su San Antonio Spursi svladali Cavalierse 96:95. Imao je Cleveland svega tri minute prije kraja pet poena razlike, ali su Spursi, inače poznati po snažnim završnicama, tricama došli do 93:93. Tada Dion Waiters pogađa za novu prednost Clevelanda 95:93 svega devet sekundi prije kraja, no Kawhi Leonard, nakon 'zabijanja' Tonyja Parkera pod koš i dodavanja u kut, zabija tricu 2,9 sekundi do kraja.

Cavaliersi u posljednjem napadu nisu uspjeli postići koš te je San Antonio slavio 96:95. Recimo i da je ovo bila prva utakmica nakon 13. siječnja u kojoj su Spursi na raspolaganju imali i Tima Duncana i Manua Ginobilija, s obzirom da su se obojica oporavila od ozljeda.

Spomenimo i da je Vince Carter u pobjedi Dallasa protiv Sacramenta 123:100 ubacio 26 poena, čime je na vječitoj ljestvici strijelaca prestigao legendarnog Larryja Birda na 29. mjestu. Carter sada na svom kontu ima 21.796 poena, pet više od Birda.

Od ostalih rezultata izdvojimo još domaću pobjedu Brooklyna protiv Denvera 119:108 uz pomoć 26 poena i devet asistencija Joea Johnsona, te gostujuću pobjedu Toronta kod New York Knicksa 92:88. Bivši igrač Cibone Alan Anderson ubacio je 26 poena, od čega je za tri poena šutirao 6-8.

NBA liga, srijeda:

Indiana - Charlotte 101-77 (George 23k, 12s, 12a / Mullens 19k, 3s)

Cleveland - San Antonio 95-96 (Zeller 16k, 9s, 4a / Parker 24k, 6s, 7a)

Orlando - Atlanta 76-108 (I. Smith 8k, 6s / J. Smith 30k, 10s, 5a)

New York - Toronto 88-92 (Smith 26k, 4s / Anderson 26k, 3a)

Brooklyn - Denver 119-108 (Johnson 26k, 9a / Lawson 26k, 9a)

Detroit - Washington 96-85 (16k, 18s / Okafor 20k, 9s)

Boston - Chicago 71-69 (Garnett 12k, 11s / Noah 10k, 16s)

New Orleans - Portland 99-63 (Davis 21k, 11s / Hickson 10k, 5s)

Milwaukee - Philadelphia 94-92 (Ellis 27k, 4s, 5a / Holiday 16k, 12a)

Minnesota - Utah 93-97 (Rubio 18k, 9s, 10a / Jefferson 20k, 11s)

Dallas - Sacramento 123-100 (Nowitzki 17k, 8s, 6a / Evans 23k)

LA Clippers - Houston 106-96 (Griffin 20k, 11s, 5a / Lin 14k, 7a)

11. Dallas 52 23 29
12. Minnesota 50 19 31