pobijedio u valenciji

Turski 15-godišnji dječak ispisao povijest motociklizma

18.11.2018 u 13:57

Tek 15-godišnji turski motociklist Can Oencu senzacionalno je pobijedio na utrci Velike nagrade Valencije u klasi Moto3 postavši najmlađi pobjednik ikada na utrkama svjetskog moto-prvenstva.

Turčin je do pobjede u svojoj prvoj utrci uopće, jer je dobio posebnu pozivnicu organizatora za nastup, stigao i zahvaljujući brojnim padovima na mokroj stazi Cheste.

Oencu je napravio pravi podvig u Španjolskoj, a Japanac Noburu Ueda iz 1991. godine je bio zadnji koji je slavio u debitantskom nastupu.

Španjolac Jorge Martin (Honda), koji je već ranije osigurao naslov svjetskog prvaka u ovoj klasi, zauzeo je drugo, a Britanac John McPhee (KTM) treće mjesto.

Oliveira slavio u Moto2 klasi

Na zadnoj utrci sezone Oliveira je slavio ispred Španjolaca Ikera Lecuone (KTM) i Alexa Marqueza (Kalex).

Naslov prvaka je ranije osigurao Talijan Francesco Bagnaia (Kalex), koji je u Valenciji završio kao 14.