tuga u amsterdamu

Trener Ajaxa u nevjerici: Nogomet može biti tako okrutan…

09.05.2019 u 08:41

Nakon nesretnog ispadanja u dramatičnoj utakmici protiv Tottenhama, Erik ten Hag zaključio je da nogomet katkad zna biti okrutan, ali svejedno je ponosan na svoje nogometaše…

Ajax je prokockao svoje mjesto u finalu Lige prvaka. Nakon izbacivanja Reala i Juventusa iz natjecanja te pobjede u Londonu u prvoj utakmici protiv Tottenhama, činilo se da vodstvo 2:0 na poluvremenu u Amsterdamu jamči odlazak u Madrid i obračun s Liverpoolom za titulu prvaka Europe.

• +3
Liga prvaka, polufinale: Ajax - Tottenham Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

No, Lucas Moura s tri je pogotka sve preokrenuo i odveo Spurse u prvo povijesno finale Lige prvaka, a Nizozemcima ostaje tek žaliti za propuštenom prilikom koju je ova mlada darovita generacija zaslužila.

'Nogomet zna biti jako lijep, ali može biti i jako okrutan, što smo mi iskusili ove večeri,' izjavio je trener Erik ten Hag i dodao:

'Sve u svemu, odigrali smo fantastičnu sezonu u Ligi prvaka i bili sekundu udaljeni od finala pa naša ekipa zaslužuje komplimente, jako sam ponosan na svoje igrače.'

Nije mu jasno zašto je došlo do mentalnog pada u drugom dijelu.

'Rekao sam igračima na poluvremenu da ništa nije gotovo, vidjelo se po stavu igrača Tottenhama. Oni su i dalje vjerovali. Kad je Ziyech pogodio stativu, to bi onda bio kraj. No, ne mogu nikoga kriviti. Imali smo nevjerojatnu sezonu i rasli kao ekipa. Ipak, teško je ovo prihvatiti,' zaključio je daroviti nizozemski 49-godišnji strateg o kojem će se još čuti u europskom nogometu…