SLABA POSJETA

Švicarska posramila Hrvatsku i Štimca sa 2:4 usred Poljuda!

12.09.2012 u 16:07

Blagdan Velike Gospe i neradni dan te lijepo vrijeme stvorili su idealne preduvjete za prijateljsku nogometnu utakmicu nogometnih reprezentacija Hrvatske i Švicarske u Poljudu. Takstulani LIVE prijenos pratite na tportalu

Hoće li novi izbornik Igor Štimac već na svojoj prvoj utakmici na stadionu u Poljudu uspjeti posložiti svoje nogometaše da igraju slično kao i Španjolska saznat ćemo iza 20.30 sati kada započinje utakmica.

Bučna atmosfera u poljudskoj ljepotici i želja za igrom nekih nogometaša, prije svih Luke Modrića, dovoljan su razlog da se hrvatski navijači imaju pravo nadati pobjedi.

Iako Švicarska ima nekoliko opasnih igrač koji igraju u bogatim europskim klubovima kao što su Bayern, Juventus, Arsenal i te iskusnog stratega na klupi kao što je Ottmar Hitzfeld Hrvatska ipak ne bi smjela imati većih problema. No, obzirom da je Štimac najavio kako će igrati svi pozvani igrači vrlo vjerojatno ćemo gledati 'dvije utakmice u jednoj'. No, prema pravilima Uefe Štimac ima pravo na maksimalno šest zamjena igrača.

No, poziva na oprez nedavna pobjeda Švicarske nad Njemačkom kada su uspjeli zabiti čak pet golova, a uoči početka kvalifikacija za SP 2014. ovakva provjera biti će sjajan test za obje reprezentacije.

Sastavi

HRVATSKA
Pletikosa - Srna, Maloča, Ćorluka, Pranjić, Rakitić, Badelj, Kranjčar, Mandžukić, Olić, Eduardo

ŠVICARSKA
Benaglio - Lichsteiner, Von Bergen, Djorou, Rodriguez - Barnetta, Inler, Behrami, Shaquiri, Xhaka - Mehmedi

* nakon utakmice posjetite community portal TRIBINA.HR gdje možete ocijeniti igrače i napisati svoju analizu

Tekstualni LIVE prijenos utakmice pratite ovdje:
---------------------------------------------------------------------

HRVATSKA - ŠVICARSKA 2:4 (1:2)

Strijelci: 1:1 Eduardo 20', 64'; 0:1 Xhaka 11', 1:2 Barnetta 37', 1:3 Gavranović 52', 81'

Gledatelja: 7.500

TIJEK UTAKMICE

90'+ - završena je utakmica. Švicarska je bila bolja i zasluženo je pobijedila 4:2
90' – igra se posljednja minuta utakmice, Srna je dobro ubacio, ali švicarska obrana je koncentrirana. Igrat će se još dvije minute
86' – Mehmedi je zaprijetio s lijeve strane, ali srećom njegov udarac nije bio precizan. Poljud je odahnuo…
81' – GOL! Gavranović sa 20 metara snažno puca lijevom nogom u desni kut Pletikose. Precizno i snažno za 2:4. Zvižduci u Poljudu sve su glasniji… Kako god da završi utakmica Hrvatska je posramljena u Poljudu
75' – opasna akcija Švicaraca, lopta je išla prema Gavranoviću, ali sve je očistio Maloča
73' – Hrvatska u ovim trenucima puno bolje 'stoji na terenu' i nekako se osjeća da je gol u zraku
69' – snažan udarac Rakitića s nekih 20 metara, ali po sredini gola tako da nije bilo previše opasno za Benaglija
66' – dobra vijest za Hrvatsku. U igru je ušao Luka Modić
64' – GOOOOL! Edurado zabija svoj drugi gol! Perišić je nabacio s lijeve strane i Dudu glavom zabija atraktivno za 2:3.
61' – nakon velike pogreške obrane Švicarske Ante Vukušić sjajno gađa s 14 metara, a lopta u paraboli pogađa vratnicu. Sjajna akcija napadača Hajduka
58' – ponovno Hrvatska opasno živi. Udarac Rodrigueza blokiran je u posljendji trenutak. Ovo je vrlo lako moglo biti 1:4, ali nije.. Uhhhhh
55' – ponovno je opasno u 16-ercu Hrvatske, pokušao je Gavranović ali blokiran je njegov udarac
54' – dobra ideja Perišića, ali lopta mu nije najbolje sjela na lijevu nogu i odlazi preko gola
52' - GOL!!! Shaquiri je sve napravio sjajno i nakon što je probio lijevu stranu nalazi Marija Gavranovića koji nakon štopanja snažno lijevom nogom zabija za 1:3. Novi šok za izbornika Štimca u Poljudu!
47' – Mehmedi je probio po lijevoj strani, ali blokirao ga je Vida koji igra na poziciji stopera
46' – započelo je drugo poluvrijeme. Kod Hrvatske su u igru ušli Strinić, Vukušić, Vida i Perišić
------------------------------------------------------------------
45' – završilo je prvo poluvrijeme. Uz zvižduke s tribina igrači odlaze prema svlačionicama
44' – Lichsteiner je s desnog krila probio, ali je loše centrirao za Mehmedija. Ovo je moglo biti opasno….
43' – akcija Srna – Eduardo. Povratna lopta za Dudua, ali nije pucao dovoljno snažno i precizno. Ostaje 1:2
41' – pokušao je Mandžukić (njegov prvi pokušaj), ali udarac je bio preslab
37' – GOL!!! Shaquiri snažno puca sa 20 metara i pogađa vratnicu, ali Barnetta prati odbijanac i posprema ga u mrežu za 1:2. Oba gola primili smo nakon odbijenih lopti što govori o dekoncentraciji obrane
33' – Shaquiri snažno puca s nekih 15 metara, ali Pletikosa je bio na mjestu. Moglo je biti vrlo opasno
31' – Srna je dobro izveo slobodan udarac, ali Rakitić slabo gađa glavom i lopta odlazi preko gola
30' – Ivica Olić je prošao s lijeve strane i iz mrtvog kuta snažno je pucao lijevom nogom, a Benaglio nespretno reagira, ali i dalje ostaje 1:1
29' – dobra ideja Srne da iz voleja snažno 'opali' po golu, ali lopta je otišla preko gola
28' – Shaquiri je dao sjajnu loptu Mehmediju koji nakon finte puca snažno tik pored vratnice Pletikose. Ovo je bilo jako blizu. Uhhhhhh
27' – prvi korner za Hrvatsku, izveo ga je Rakitić, ali Srna nije dobro primio loptu. U konrti je bilo opasno, ali Barnetta nije najbolje centrirao
25' – igra se vrlo brzo na obje strane terena, ali nije bilo izglednijih prilika iako Hrvatska i dalje igra vrlo ofenzivno
20' – GOOOOOL! Eduardo zabija iz voleja za 1:1. Eurogol koji je završio u rašljama Švicarske. Kakav gol!
19' – akcija koju je započeo Ćorluka, nastavio Mandžukić i nakon povratne lopte Srne badelj je pucao oštro po podu, ali Benaglio to brani.
18' – dobar centaršut Shaquirija s desne strane, ali Djorou nije uspio doći do lopte. Opasno živi Hrvatska
13' – Švicarska je 'dobila krila' i još dva je puta zaprijetila, ali nije bilo veće opasnosti.
11' - GOL! Švicarska vodi 0:1. Nakon što je Pletikosa obranio udarac Lichsteinera iskosa s desne strane na odbijenu loptu naletio je Granit Xhaka i zakucao je u mrežu. Šok u Poljudu!
8' – vezni red Hrvatske čini se vrlo razigran i raspoložen za igru. Sve miriši na puuuno golova
6' – sjajan i opasan centaršut Pranjića, ali švicarska obrana uspjela je to 'očistiti'
2' – vrlo slaba posjeta utakmice, došlo je tek oko 5.000 gledatelja što je tri puta manje nego na nedavnoj utakmici MAXtv Prve lige Hajduk-Zagreb
1'- Započela je utakmica. Izbornik Štimac postavio je vrlo ofenzivnu formaciju jer uz 'veznjake koji znaju zabiti' Badelja, Rakitića i Kranjčara u napadu igraju Olić, Eduardo i Mandžukić. Modrić je ostao na klupi