SUPER-KOMBINACIJA

'Suzdržani' Kostelić stigao do srebrne medalje

11.02.2013 u 19:18

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić uzeo je novo odličje na svjetskim prvenstvima. U super-kombinaciji je bio drugi, iza Teda Ligetyja, iako je dojam da je mogao i bolje

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je srebrnu medalju u super-kombinaciji na Svjetskom prvenstvu u austrijskom Schladmingu. Zlato je završilo oko vrata Amerikanca Teda Ligetyja.

Za 33-godišnjeg je Zagrepčanina ovo treća medalja sa svjetskih smotri. Zlato u slalomu je osvojio 2003. u St. Moritzu, a osam godina kasnije je u Garmisch-Partenkirchenu bio treći u super G-u. U kombinaciji, pak, ima i dva olimpijska srebra. Hrvatska sada ima devet medalja sa svjetskih prvenstava: pet zlata je osvojila Janica Kostelić, a jednu broncu iz kombinacije ima i Natko Zrnčić-Dim

Kostelić je nakon spusta bio na desetom mjestu sa samo 1.37 sekundi zaostatka za vodećim Austrijancem Romedom Baumannom. No, ispred njega nije bio nijedan bolji slalomaš od njega, tako da se poslije prvog 'poluvremena' naš skijaš činio kao prvi favorit za zlato. Međutim, Ivica je slalom odradio prilično oprezno i u cilj je ušao sa samo 19 stotinki prednosti pred dotad vodećim Fincem Andreasom Romarom. Matteo Marsaglia, Carlo Janka i Matthias Mayer su ostali iza njega, ali ne i Ligety

Amerikanac je potvrdio veliku formu i premda posljednjih godina nije bio posebno uspješan u slalomu, odradio je sjajnu vožnju i nadmašio Kostelića za čak sekundu i 15 stotinki. Ligety je bio olimpijski pobjednik u kombinaciji 2006. u Torinu, a sada je prvi put postao i svjetski prvak u toj disciplini. U Schladmingu je 28-godišnji skijaš osvojio već drugo zlato, nakon što je bio prvi i u super G-u, a ukupno sa svjetskih smotri sada ima četiri odličja.

Bronca je u ponedjeljak pripala Romedu Baumannu koji je na koncu zaostao za Kostelićem samo dvije stotinke. Prva mu je to pojedinačna medalja sa svjetskih prvenstava, a ujedno i prva za Austriju u muškoj konkurenciji na ovom SP-u.

Spomenimo da branitelj naslova Aksel Lund Svindal nije završio slalom, baš kao ni srebrni od prije dvije godine Christof Innerhofer. Bez plasmana je nakon odustajanja u slalmu ostao i drugi hrvatski predstavnik Max Ullrich.