KAKVA GOLIJADA

Strašni Suarez poveo Liverpool do velike pobjede!

12.01.2014 u 20:30

Nogometaši Liverpoola slavili su s 5-3 na gostovanju kod Stokea u 21. kolu engleske Premierlige...

Bila je to otvorena i neizvjesna utakmica puna golova i lijepih poteza, a na stranu "redsa" presudio je dvostruki strijelac i najbolji premierligaški strijelac Luis Suarez s dva postignuta gola.

Po jedan su gol za 'redse' postigli kapetan Steven Gerrard iz jedanaesterca, te povratnik Daniel Sturridge, dok je jedan gol u vlastitu mrežu smjestio Ryan Shawcross. Za Stoke su dva pogotka postigli bivši igrači Liverpoola Peter Crouch i Charlie Adam, a jednog Jonathan Walters.

Liverpool je vodio 2-0 već nakon 32 minute igre, da bi u završnici prvog poluvremena u razmaku od samo šest minuta domaćini uspjeli izjednačiti. U drugom je poluvremenu Raheem Sterling prvo izborio jedanaesterac koji je Gerrard realizirao, da bi Suarez potom realizirao sjajnu asistenciju Sturridgea, i iskosa s lijeve strane pronašao donji suprotni kut Stokeovog gola. Bio je to Suarezu 22. ligaški gol, a Sturridgeu prvi nastup od kraja studenoga kada je ozlijedio gležanj.

Sturridge je u igru ušao u 66. minuti, a u 87. je okrunio povratnički nastup s pogotkom iz neposredne blizine nakon dodavanja Suareza.

Premierliga, 21. kolo:

Stoke City - Liverpool 3-5 (Crouch 39, Adam 45, Walters 85 / Shawcross 5, Suarez 32, 71, Gerrard 51-11m, Sturridge 87)

Newcastle - Manchester City 0-2 (Džeko 8, Negredo 90+5)