serie a

'Stara dama' posrnula u Rimu; 'vučica' slavila u završnici i još se nada plasmanu u Ligu prvaka

12.05.2019 u 22:50

U derbiju 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpijskom stadionu u Rimu svladala Juventus 2:0...

Oba gola Rimljani su postigli u završnici dvoboja, prvoga u 79. minuti kada je Florenzi poentirao nakon odlične akcije Undera i Džeke, a drugoga u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Under u brzom protunapadu proigrao Džeku koji je potvrdio pobjedu.

Ante Ćorić ostao je na klupi Rome, dok Mario Mandžukić zbog ozljede nije konkurirao za nastup kod Juventusa.

• +5
Serie A, Roma - Juventus Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Juventus je još ranije osigurao osmi uzastopni naslov prvaka s 89 bodova, 13 više od drugog Napolija koji je kao gost svladao SPAL 2:1, dok se Roma bodovno izjednačila s Milanom na petom mjestu sa 62 boda te je i dalje u borbi za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone. Bod više, ali i utakmicu manje ima četvrti Inter, koji će u ponedjeljak ugostiti posljednji Chievo.