nabijanje samopouzdanja

Srbi se raspištoljili; 'orlovi' s pet golova 'počastili' Bahrein, Dušan Tadić zabio dva i asistirao

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 18.11.2022 19:21
  • Objavljeno 18.11.2022 u 19:21

Nogometna reprezentacija Srbije u posljednjoj je provjeri uoči početka SP-a u Katru uvjerljivo svladala Bahrein 5:1

Srbija je u ovom susretu bila izraziti favorit, a to je pokazala već u 8. minuti kad je za vodstvo zabio Dušan Tadić.

No, Bahrein se u igru vratio već u 15. minuti nakon što je iz penala za 1:1 zabio Jusuf Hilal. Bilo je to sve od golova u prvom poluvremenu jer 'orlovi' nisu uspjeli kapitalizirati bolju igru.

Na novi se gol čekalo sve do 50. minute kad drugi put zabija Tadić. Samo minutu kasnije Srbija je povela 3:1, razigrani Tadić sad je asistirao Dušanu Vlahoviću koji se očigledno uspješno oporavio od ozljede.

Do kraja susreta Srbija je zabila još dva gola, a u strijelce su se za konačnih 5:1 upisali Filip Đuričić (87) i Luka Jović (90).

Srbija prvu utakmicu na SP-u igra u četvrtak 24. studenog protiv Brazila, a u skupini su još Švicarska i Kamerun.