MALO GA 'PREHITILO'

Sramota u Italiji: Pašalićev trener vrijeđao domaćine i pljunuo direktora

18.04.2023 u 09:33

U posljednjoj utakmici 30. kola talijanske Serie A nije bilo pobjednika, u Firenci su nogometaši Fiorentine i Atalante odigrali 1:1. No, iako je dvoboj završio 'miroljubivim' remijem, nakon utakmice bilo je puno napetosti

Atalanta je povela u 37. minuti nakon lijepog prodora Danca Maehlea koji je zabio za 1:0. No, Fiorentina je izjednačila početkom drugog poluvremena kada je dosuđen dvojbeni jedanaesterac uslijed, navodnog, igranja rukom Toloija.

S bijele točke je miran bio Arthur Cabral koji je zabio za konačnih 1:1.

Do kraja je Fiorentina bila bliže osvajanju preostala dva boda, ali je propustila dvije vrlo dobre prilike.

Međutim, očito je situacija kada je dosuđen sporni penal jako naljutila gostujućeg trenera Giana Piera Gasperinija, koji je prema pisanju talijanskih medija, nakon utakmice 'eksplodirao'.

'Trener Atalante, Gasperini je na kraju utakmice bio bijesan na navijače Fiorentine, kao i na čelnike Viola. 'Rasistički navijači' i 'Vi ste lopovi', bile su riječi koje je Gasperini izgovorio prema domaćim gledateljima i rukovodstvu Fiorentine. Ali to nije bilo sve. On je također pljunuo i udario sportskog direktora Pradea'.