HT PREMIJER LIGA

Split i drugi puta u nekoliko dana slavio protiv Zadrana, s 49 skokova lako su preskočili oslabljenog protivnika

15.10.2021 u 23:08

U prvom susretu 6. kola košarkaške Premijer lige Split je na domaćem parketu bio i više nego uvjerljiv te je svladao Sonik Puntamiku 99:58.

Gostujući sastav uspio je održavati ravnotežu s favoriziranim Splićanima jedino tijekom prve četvrtine koja je završila uz prednost domaćina 21:18. Kompletan ostatak utakmice prošao je u dominaciji Splita koja je posebno isplivala u uvodnom dijelu drugog poluvremena pa je tako Split treću četvrtinu dobio s čak 33:14.

Žuti su imali ukupno 49 skokova, 28 asistencija, ubacili 15 trica.

'Sonik je bio kratak s rotacijom, mi smo posao maksimalno profesionalno odradili, podijelili minutažu. Svi igrači su se upisali u strijelce, mlađi su odigrali svoju rolu', rekao je Splitov trener Srđan Subotić.

'Uspjeli smo ispuniti onaj prvi kriterij, odigrati utakmicu, jer nedostajalo nam je puno igrača. Držali smo se do 15. minute, ali onda smo se energetski raspali, a s klupe zbog naše mladosti nismo mogli imati značajniji doprinos', kazao je Sonikov trener Stipe Kuliš.

Toni Perković je s 21 poenom bio najbolji strijelac Splita, a dodao je tome šest skokova i četiri asistencije. Lovre Runjić je ubacio 16 poena, a Karlo Žganec devet uz devet skokova.

Na drugoj strani je najbolji bio Ivan Vučić s 22 poena, devet skokova i pet asistencija, uz šut 3-5 za tri poena.

Split se privremeno nalazi na prvom mjestu ljestvice s omjerom 5-1, dok je Sonik Puntamika na dvije pobjede i četiri poraza.

Split-Sonik Puntamika99:58