PARAOLIMPIJSKI PONOS

Španja u Londonu na četiri olimpijske 'fronte'

20.08.2012 u 14:32

Najbolji hrvatski plivač s invaliditetom Mihovil Španja na konferenciji za novinare uoči odlaska na Paraolimpijske igre u Londonu je kazao kako mu je cilj osvojiti jednu od medalja što sigurno neće biti lako

Također, Španja je rekao kako je uspjeh ući i u finale budući je svakom od 4.200 športaša cilj osvojiti medalju.

Podsjetio je kako je do sada nastupio na trima paraolimpijskim igrama, a u Ateni 2004. godine osvojio je tri brončane medalje.

Njegov trener Dejan Kontić kazao je kako će Španja plivati u četiri discipline, na 100 metara leđno, 200 metara mješovito, 100 metara prsno i 400 metara slobodno.

Mihovil Španja do sada je na svjetskim europskim prvenstvima i paraolimpijskim igrama osvojio ukupno 25 medalja.

Na Paraolimpijskim igrama u Londonu Hrvatsku će zastupati 25 športaša u pet sportova - atletici, streljaštvu, biciklizmu, stolnom tenisu i plivanju.